Çözüldü 100 Mbps hızla yüksek ping

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kn_Bay

Hectopat
Makaleler
1
İyi günler. Ben Kablonet kullanıcısıyım. 100Mbps download, 5Mbps upload hızlarına sahibim. Speedtest'de Wi-Fi 5GHz üzerinden 98-99MBPS download ve 4.7 upload hızlarını görebiliyorum. Evim iki katlı modem alt katta elektrik hattı üzerinden interneti ileten bir repeater kullanıyorum üst katta. Oyunları indirmek, güncelleme yapmak, video izlemek vesaire her şey mükemmel ancak oyunlara gelince iş böyle olmuyor. CS:GO'da kimi zaman 100 pingin altına düşmediğim bile oluyor. Adamları aradım eve geldiler hızlarınız normal oyun için kablo bağlamanız lazım deyip gittiler. Kablo bağlamam mümkün değil, yok mudur başka bir çözümü?

Çözüm
Arkadaşlar geç oldu ancak sıkıntı PowerLine adaptörlerindeymiş. Artık bıkıp duvarın içerisinden odama kablo çektirdim. Şu an gayet memnunum CS:GO'da 55 pingi geçmiyor. Yine de çok teşekkürler herkese. Konu kapanabilir.
Sorunu sadece Wifi'ye yüklemeyin. Zira kabloyla kullanmama rağmen ben de 85-100 ms arası oynuyorum. İlginç yanı şu ki, windows üzerinden ping testi yaptığımda hiçbir sunucu 60 ms'i geçmiyor fakat oyun içi kötü.

Arkadaşlar geç oldu ancak sıkıntı PowerLine adaptörlerindeymiş. Artık bıkıp duvarın içerisinden odama kablo çektirdim. Şu an gayet memnunum CS:GO'da 55 pingi geçmiyor. Yine de çok teşekkürler herkese. Konu kapanabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı