100 Mbps internet aileye yeter mi?

De
Hangi ISS kullanıyorsun?
Detaylı bilmiyorum 100 mbps fiber internet kullanıyorum kablonet. Ethernetten bağlanacağım.
Download hızı aynı anda kullansanız bile 50mbps yeterli olur. Ancak yayın işine gelirsek 5mbps upload ile biraz zor.
Peki upload hızını 10 a çeksem ping durumu olur mu netflix youtube beni endişenlendiriyor biraz oyunlarda ping sorunu yaşamak istemiyorum aynı anda yayın yaparken

@Tolga29106 Kablonet ise 100 üstü bir hız alamazsın zaten. 10 Mbps Upload alıp yayının yapabilirsin. Kablonet'in modemlerinde var mı bilmiyorum fakat QoS yapabilirsin. Kendine 50 verip ailene 50 bırakabilirsin. Akşamları hız düşen paket ise biraz zor yetmesi. 25 Mbps download düşmesi o anda internet kullanımı fazla olacağı için yetmez.

@Tolga29106 Kablonet ise 100 üstü bir hız alamazsın zaten. 10 Mbps upload alıp yayının yapabilirsin. Kablonet'in modemlerinde var mı bilmiyorum fakat QoS yapabilirsin. Kendine 50 verip ailene 50 bırakabilirsin. Akşamları hız düşen paket ise biraz zor yetmesi. 25 Mbps download düşmesi o anda internet kullanımı fazla olacağı için yetmez.

Evet hız düşen paket akşam 7 ile 12 arası 25 Mbps indirme hızı veriyor olmadı o zaman yayın yapmam 100'e çıktığında yayın yaparım peki dediğiniz kendime 50 aileme nasıl 50 verebilirim onu biliyor musunuz?

Geri
Yukarı