8 Mbps download kesintisiz internet için bir aileye yeter mi?

UltimateTeam

Centipat
Biliyorum değerler iyi değil ama aileyi bir türlü ikna edemedim 25 Mbps almaya, haftaya üniversiteler başlayacak umarım teknolojik her şeyden kısma alışkanlıkları yüzünden sıkıntı çekmem. Evde TV+ da var, genelde Instagram için kullanıyorlar.
Download: 7-8 Mbps arası. Birkaç defa 11 oldu.
Upload: 12 Mbps.
Ping: 12.
Jitter: 2
Bu değerler nasıldır? Ping değeri Online oyunlar açısından sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum. Bugün ilk gündü ve youtube instagram gibi şeylerde sıkıntı yaşamadım. TV+ sürekli açıkken video izledim ve test amaçlı sıkıntısız bir şekilde Fall Guys oynayabildim 😅. Asıl önemli olan online derslerde vs sıkıntı çıkmasın, zaten çok fazla rekabetçi oynamıyorum.
Edit: The Crew 2 indirmeye başladım 12 saat görünüyor 😅

Son düzenleme:
Hocam oyunlarda ping yapmayabilir eğer o oyunun TR serverı varsa ama CS de ping yapma olasılıgı yüksek ve ayrıca Online oyun oynarken arkada internetten müzik açabilir misiniz emin değilim aşırı ping yapar ama bence idare eder tabii GTA 5 indirmeyecekseniz.

Değerler çok fazla değil açıkçası biraz düşük fakat ping değeri güzel. İyi bir performans alamayacağınızı söylemeliyim. Günümüz için 50 şart bence bir aile için minumum.

Değerler çok fazla değil açıkçası biraz düşük fakat ping değeri güzel. İyi bir performans alamayacağınızı söylemeliyim. Günümüz için 50 şart bence bir aile için minumum.
Hocam önceden akrabamızın falan internetini kullanıyorduk 16 mbps alıyorduk hepimize yetiyordu neredeyse tüm işlerimi rahat rahat yapıyordum (sadece online oyunlar ara ara yavaşlıyordu) , ailem de oradan bu da yeter diye düşündü herhalde. Ben zaten rekabetçi takılan değilim oynadığım oyun sunuculara bağlı olsun yeter ama asıl online derslerde sıkıntı olmaz değil mi?

2aile 36 yetiyor bize 50 fazla değil mi?
Açıkçası ne yapıldığına bağlı, biri Youtube da video upload edip aynı anda video izliyorsa, diğer iki kişi Instagram da reels yada normal takılsa. Bir kişi de oyun oynasa 50 yeterli gibi duruyor. Hatta böyle bir durum olduğunda oyun oynayan sıkıntı yaşar muhtemelen, ping değeri yükselir.

Hocam önceden akrabamızın falan internetini kullanıyorduk 16 mbps alıyorduk hepimize yetiyordu, ailem de oradan bu da yeter diye düşündü herhalde. Ben zaten rekabetçi takılan değilim oynadığım oyun sunuculara bağlı olsun yeter ama asıl online derslerde sıkıntı olmaz değil mi?
Tek siz girerseniz bir şey olmaz fakat aynı anda başkaları girerse donacaktır ara sıra muhtemelen. Yine de paket yükseltmeyi tekrar bir düşünün derim. En azından 25 yaptırın 50 olmassa.

Yeni konular

Geri
Yukarı