100 Mbps internet ve 15 cihaz için Router önerisi

Bütçe biraz düşük. 100 mbit'de düzgün performans için en az AC1200 ve üzeri WiFi Standartı olan bir modeli alın. Torrent, ağda dosya paylaşımı, NAS vs gibi özellikler kullanacaksanız yine RAM ve işlemci gücü yüksek olsun.

Ben şahsen Asus RT-AC1900U kullanıyorum. 100/100 internet ve 15 civarı cihaz bağlı. sorun yaşamıyorum hatta 50 mbit yayın açıyorum sorunsuz olarak.

Hocam Keenetic yazılımsal olarak en iyi modem markalarından bir tanesi. En kötü modelinde bile üst düzey yazılım kullanılıyor, arayüz bakımından en iyisi diyebiliriz bence. Ben Keenetic Extra DSL kullanıyorum yaklaşık 1-1.5 yıldır ve ultra memnunum. Bu kadar detaylı ayar yapılabilen bir modem göremezsiniz.

Ben size Keenetic öneririm fakat WiFi 6 standardında bir router arıyorsanız farklı markalara yöneleceksiniz. Ama WiFi 5 de bence kurtarır. Sonuç itibariyle 100 MBPS'lik bir internetiniz olacak. Önerim şunlardır;

Ekstra olarak buradan da bütün ürünlere göz atabilirsin, kendince uygun olanı bulabilmen adına. Bu işin ehli bir firmadır. Technopat'ta da incelemeleri mevcut, SNR Margin yapılandırması vs. yapmak istiyorsan kesinlikle alman gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum, üst düzey kullanıcılara hitap eden ürünler üretmekteler.

Yeni konular

Geri
Yukarı