100 Mbps internette hangisi daha iyi? Millenicom vs TürkNet

Ümit Şahin87

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım
Merhaba, 16 Mbps Superonline'ı kapatıp 100 Mbps Millenicom veyâhut TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum hangisi daha iyi?

Millenicom 99 lira / TürkNet 76 lira

not: Konum Afyonkarahisar merkez.

Şu an Superonline Huawei modem

ADSL porta bağlısınız şu anda. Bu sebeple VDSL üzerinde alabileceğiniz maksimum hızı göremezsiniz.

Altyapı sorgulama yapın İnternet üzerinden.
İnternet sağlayıcıları ile İnternet üzerinden gördüğünüz değerler tutuyorsa sorun yok.

Millenicom derim ben. TurkNet'te YAPA'da mısınız? Bildiğim kadarıyla Millenicom, Superonline ve TT altyapılarını kullanabiliyor.

TurkNet kullandım ve kimseye tavsiye etmiyorum. Tek artısı taahhütsüz olmasıydı ve şu an TT haricindeki bütün firmalar taahhütsüz veriyor neredeyse.

Müşteri hizmetleri yok, arıza kaydı açıyorsunuz kapatıyorlar ve sorunu çözmüyorlar. Tekrar açamıyorsunuz sistemde diğerini kapatmadıkları için. En son canıma tak etti NetSpeed'e geçtim. Aşırı derecede memnunum. Para odaklı değil müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyorlar. Ben statik Ip istiyorum şu şu şu sebeple dedim. İsterseniz önce port yenileme yapalım, birkaç gün deneyin, memnun kalmazsanız o zaman tekrar ararsınız statik IP talep edersiniz dediler. Diğer firmalara şikayetimi söylesem ben talep etmeden direkt statik IP verelim derlerdi buna eminim.
Şu an evimde Superonline var aslında çok memnunum ama kaliteli hızlı modem ile hızlı paket istiyorum artık Millenicom Superonline altyapısı kullandığı için daha yakınım. :)
ADSL porta bağlısınız şu anda. Bu sebeple VDSL üzerinde alabileceğiniz maksimum hızı göremezsiniz.

Altyapı sorgulama yapın İnternet üzerinden.
İnternet sağlayıcıları ile İnternet üzerinden gördüğünüz değerler tutuyorsa sorun yok.
Yaptım, 73 Mbps çıktı.

Şu an evimde Superonline var aslında çok memnunum ama kaliteli hızlı modem ile hızlı paket istiyorum artık Millenicom Superonline altyapısı kullandığı için daha yakınım. :)

Yaptım, 73 Mbps çıktı.
Superonline altyapısını Vodafone da kullanıyor. Onların tarifelerine de bakın isterseniz. Bildiğim kadarıyla Vodafone taahhütlü Millenicom taahhütsüz ama sonuçta hangisi düşük fiyat verirse o seçilebilir. Vodafone'da modem de veriyorlar. Modem parası veriyor musunuz bilmiyorum ama taahhüt bitimi geri alıyor olma ihtimalleri yüksek.

Superonline altyapısını Vodafone da kullanıyor. Onların tarifelerine de bakın isterseniz. Bildiğim kadarıyla Vodafone taahhütlü Millenicom taahhütsüz ama sonuçta hangisi düşük fiyat verirse o seçilebilir. Vodafone'da modem de veriyorlar. Modem parası veriyor musunuz bilmiyorum ama taahhüt bitimi geri alıyor olma ihtimalleri yüksek.
Yok yahu Vodafone kötü bir şirket bence 50 Mbps üstü paket yok. Vodafone büyük umutla geldi ama İngiltere'deki Vodafone gibi değil hâlâ Telsim.

Altyapın varsa çoğu ISS'de sıkıntı yaşamazsın. Aynı Mbit paketler arasında karşılaştırırken ADSL, VDSL, fiber mi onlara bak. 16 Mbit fiberi 24Mbit ADSL'e değişirim yani :D.
Fiberoptik altyapı yok yahu 100 Mbps paket alınca da 70 Mbps civarında hız alınıyormuş. Keenetic Extra DSL modem de alacağım AC 5ghz.
Yalnız herkes TürkNet demiş ankette. :)

Dosya Ekleri

• 2020-04-08_235512.jpg
    2020-04-08_235512.jpg
    34,4 KB · Görüntüleme: 40
Fiberoptik altyapı yok yahu 100 Mbps paket alınca da 70 Mbps civarında hız alınıyormuş. Keenetic Extra DSL modem de alacağım AC 5ghz.
Yalnız herkes TürkNet demiş ankette. :)
5ghz destekli mobil cihazınız olduğundan emin olun giriş seviyesi telefonlarda olmuyor genelde. Wifi gözükmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı