100 Mbps internette Steam 5-6 Mbps hızla indiriyor

Hocam Steam'den indirerek hızı test etmek mantıklı değil. Internet Download Manager gibi bir eklenti ile tarayıcı üzerinden bir dosya indirmeyi deneyin. Eğer değerler normal gözükürse sorunun Steam'de olduğunu anlarsınız.

Denedim dediğiniz gibi sadece Steam'de böyle bir olay oluyor Google üzerinden NVIDIA sürücüs yüklediğimde en düşük gördüğüm hız 10.5

Vaadedilen hızı alıyorsa onda birine falan bakmasına gerek yok. Hız testinde neyse onun 8'de birine bakması yeterli. Dediğiniz çok göreceli bir şey. 100 Mbps olup da 40 alan insan da var o da 10'da birine bölsün?

Ortalama ve sağlıklı olan değerden bahsetmiştim hocam. Zaten fazladan indirme hızı alan fazladan para veriyordur değil mi?

Hız

Dosya Ekleri

• efe.PNG
    efe.PNG
    42,7 KB · Görüntüleme: 30
  • efe2.PNG
    efe2.PNG
    5,3 KB · Görüntüleme: 35
Türkiye'de fazla sunucu yok 3 tane var hepsini deneyin ama Steam sağ olsun hem Valve tarafi hem Steam sunucuları optimize etmiyor net iyi olsa da 80msde oyun oynuyoruz en dusugu bu en yuksegi de 120ms (resmi Maçlar adina diyorum)

Ortalama ve sağlıklı olan değerden bahsetmiştim hocam. Zaten fazladan indirme hızı alan fazladan para veriyordur değil mi?
Paket kaç Mbps ise o geçerli. 100 Mbps ise normal şartlarda 12.5 Mb/S olmalı. Hadi tam 100 değil diyelim 11-12.5 arası olsun. 10 demek %25 kayıp ki olabilir. Ama herkese her konuma göre fark eder. Ortalama demeniz fazla genelleyici. Ben de 100 Mbps bir paket kullanıyorum 10 Mb/S almıyorum. 11.7 aşağısını henüz görmedim.

Denedim dediğiniz gibi sadece Steam'de böyle bir olay oluyor Google üzerinden NVIDIA sürücüs yüklediğimde en düşük gördüğüm hız 10.5
Bana kalırsa sorun Steam sunucularında. Şu an bende test ettim ve İnternetten indirdiğim bir dosyada hızım normal iken Steam'de değerler oldukça dalgalı ve hız yarıya düşüyor.

Paket kaç Mbps ise o geçerli. 100 Mbps ise normal şartlarda 12.5 Mb/S olmalı. Hadi tam 100 değil diyelim 11-12.5 arası olsun. 10 demek %25 kayıp ki olabilir. Ama herkese her konuma göre fark eder. Ortalama demeniz fazla genelleyici. Ben de 100 Mbps bir paket kullanıyorum 10 Mb/S almıyorum. 11.7 aşağısını henüz görmedim.

Anladım arkadaşlar Ethernet kablosundan dolayı olma ihtimali var mı çünkü Ethernet kablosu bazen arıza çıkartabiliyor hasarlı sanırım.

İşlemci ve SSD darboğazı yaşıyorsunuz muhtemelen. Normalde 12.5 MB/s kadar yolu var 1000 Mbps için ama bilgisayarınız işleyemediği için 5/6'da sınırlandırıyor olabilir. Tabi altyapıyla alakalı ya da Steam serverlarıyla alakalı bir sorun yoksa.

İşlemci ve SSD darboğazı yaşıyorsunuz muhtemelen. Normalde 12.5 MB/s kadar yolu var 1000 Mbps için ama bilgisayarınız işleyemediği için 5/6'da sınırlandırıyor olabilir. Tabi altyapıyla alakalı ya da Steam serverlarıyla alakalı bir sorun yoksa.

O zaman 100Mbps'ye çeksem düzelir mi anakarttaki Ethernet olayını :D

Yeni konular

Geri
Yukarı