Çözüldü 100 Mbps Kablonet Masaüstü Bilgisayarda 5 Mbps

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CanBomonti

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar, Kablonet'in Full paketini kullanıyorum. 100 Mbps download, 5 Mbps upload var. Hız testi, sinyal kontrolü, arıza kontrolü, modem kontrolü ekip tarafından yapıldı. Ayrıca ev arkadaşımın bilgisayarından ve telefonlardan da kontrol ettik. İnternette hiçbir sorun yok ancak iş benim bilgisayara gelince hangi Ethernet kablosuyla bağlanırsam bağlanayım ya da modemdeki hangi Ethernet girişini kullanırsam kullanayım internet 5 Mbps üstünü görmüyor. Bir kere daha oldu, ağ ayarlarını sıfırlayarak düzelttim bunu ama bu belli ki sürekli hale geldi. Neden olduğunu da bulamadım. Bir fikri olan yardımcı olursa çok sevinirim. Herkese iyi ve sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Demek istediğim o değil, rica etsem şu an Steam üzerinden herhangi bir oyunu indirmeyi deneyip oradaki mb/s sonuçlarını ( bir dakika bekle çünkü tam hızı o zaman alacaksın) ve de hız testi sonuçlarını ikisini birden ekran görüntüsü olarak yollar mısın?

Steam'den oyun indirmeyi denedim ilk iş hocam o yüzden geç yanıt verdim zaten orada saniyede maksimum 1Mbps ile indirme yaptı internet.
Demek istediğim o değil, rica etsem şu an steam üzerinden herhangi bir oyunu indirmeyi deneyip oradaki mb/s sonuçlarını ( bir dakika bekle çünkü tam hızı o zaman alacaksın) ve de hız testi sonuçlarını ikisini birden ekran görüntüsü olarak yollar mısın?
Durum bu hocam.
Modem arayüzünde bir kısıtlama olabilir.
Modem sıfırlama denenebilir.
Yine çaresiz kalıp ağ ayarlarını sıfırlayınca düzeldi.
Herkese iyi forumlar, Kablonet'in Full paketini kullanıyorum. 100 Mbps download, 5 Mbps upload var. Hız testi, sinyal kontrolü, arıza kontrolü, modem kontrolü ekip tarafından yapıldı. Ayrıca ev arkadaşımın bilgisayarından ve telefonlardan da kontrol ettik. İnternette hiçbir sorun yok ancak iş benim bilgisayara gelince hangi Ethernet kablosuyla bağlanırsam bağlanayım ya da modemdeki hangi Ethernet girişini kullanırsam kullanayım internet 5 Mbps üstünü görmüyor. Bir kere daha oldu, ağ ayarlarını sıfırlayarak düzelttim bunu ama bu belli ki sürekli hale geldi. Neden olduğunu da bulamadım. Bir fikri olan yardımcı olursa çok sevinirim. Herkese iyi ve sağlıklı günler dilerim.

İndirme hızın mı 5 MB/s yoksa hız testin mi 5 Mbps?

Sisteminiz nedir? LAN sürücüsünü indirip deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı