40 Mbps TurkNet vs 100 Mbps Kablonet

Akıllı sınırsız paketler zaten bu yüzden varlar, yoğun saatlerde kullanımı azaltmak için. 100 diye aldığın pakette 75'in altında veriyorlarsa iptal edebilirsin ancak.
Kafam şimdi iyice karıştı. Taahhüt olmadan Turknet'e geçmek mantıklı gelmeye başladı. 65Mbps hız alırım ve istediğim zaman rahatça sonlandırabilirim. Zaten mevcut paketim 50Mbps. Yetiyor açıkçası. O kadar para döküp karşlılığını alamayacaksam, taahhüt yapmanın benim için anlamı kalmıyor.

Kafam şimdi iyice karıştı. Taahhüt olmadan Turknet'e geçmek mantıklı gelmeye başladı. 65Mbps hız alırım ve istediğim zaman rahatça sonlandırabilirim. Zaten mevcut paketim 50Mbps. Yetiyor açıkçası. O kadar para döküp karşlılığını alamayacaksam, taahhüt yapmanın benim için anlamı kalmıyor.
Hocam şöyle diyim türknet alırsın taahütsüz fiyatları artar ödemek zorunda kalırsın ama kablonet alırsan taahütlü olduğu için hep sabit fiyat ödersin. Akıllı sınırsız alırsan 19:00 dan 00:00 a kadar 24mbps kullanırsın onun dışında aldığın paketin hızını kullanırsın ama düz sınırsız paket alırsan hiç azalmaz. (2-3 sene sonra fiyatlar ne olur bilemeyiz o yüzden taahütlü daha uygun geliyor ileri dönemlere göre)

Hocalarım şu an için fiyatların düşeceğini pek göremiyorum. Netspeed'den geçtim Kablonet'e. Netspeed'den memnundum fakat tahhütsüz olduğu için hem kafasına göre fiyat güncelliyorlardı son zamanlarda, hem de bir kablo arızası yaşadığım için geçtim Kablonet'in taahhütlü aboneliğine. Türk Telekom altyapının verdiği hız 80Mbps diyor ve Kablonet ile bu hızı aldım: Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
İlgi konusunda mükemmellerdi şimdiye kadar, son bir hafta dışında hiç internet dalgalanması yaşamadım. Girişte söylediğim gibi fiyatların düşme konusu günümüz şartları artık zor gibi uzunca bir süre. En mantıklısı taahhütlü tarifeler olacaktır, maalesef bizi buna mecbur ettiler. Altyapınız da size güven veriyorsa kesinlikle Kablonet'i tavsiye ediyorum.

@Hairpen Taahhüt vermek eli kolu bağlıyor. Hele ki Kablonet gibi ne performans vereceğini bilmediğim bir ISS daha çok korkutuyor. Bir kere imzayı attık mı paçayı kurtarması zor olur. Şikayet Var sitesine baktığımda paket kayıplarından tutun, hız dalga problemlerine kadar dolu sorun var. Müşteri hizmetleri iyi fakat bana stabil internet lazım.

@KAYA GLOBAL Ne tür dalgalanmalar oldu ve hızı ne kadar etkiledi? Paylaşımınızda ping çok fazla. TTNET ile 6MS alıyorum. 29MS bana fazla geldi.

@Hairpen Taahhüt vermek eli kolu bağlıyor. Hele ki Kablonet gibi ne performans vereceğini bilmediğim bir ISS daha çok korkutuyor. Bir kere imzayı attık mı paçayı kurtarması zor olur. Şikayet Var sitesine baktığımda paket kayıplarından tutun, hız dalga problemlerine kadar dolu sorun var. Müşteri hizmetleri iyi fakat bana stabil internet lazım.

@KAYA GLOBAL Ne tür dalgalanmalar oldu ve hızı ne kadar etkiledi? Paylaşımınızda ping çok fazla. TTNET ile 6MS alıyorum. 29MS bana fazla geldi.
İlk defa bu kadar düşüş yaşadım. Altyapıda TT fiber var fakat hala telefon kutularıyla bakır kablo geliyor. VDSL olduğu küçük dalgalanmalar olabiliyor fakat bu kadar değil tabii: Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Devam ederse ekiple görüşürüm ve yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
Ttnet çok berbat bir firma, dsmart da aynı şekilde. Bunlardan uzak durmanızı öneririm.
Ping konusunda genel olarak durum bu, bana sorun yaratmadı. Tabii size de yaratmaycağı anlamına da gelmez. Altyapı fiber destekliyorsa pişman olmayacağınızı söylemek isterim.

İlk defa bu kadar düşüş yaşadım. Altyapıda TT fiber var fakat hala telefon kutularıyla bakır kablo geliyor. VDSL olduğu küçük dalgalanmalar olabiliyor fakat bu kadar değil tabii: Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Devam ederse ekiple görüşürüm ve yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
Ttnet çok berbat bir firma, dsmart da aynı şekilde. Bunlardan uzak durmanızı öneririm.
Ping konusunda genel olarak durum bu, bana sorun yaratmadı. Tabii size de yaratmaycağı anlamına da gelmez. Altyapı fiber destekliyorsa pişman olmayacağınızı söylemek isterim.
TTNET ile ben sorun yaşamıyorum. Ama fiyatları çok fazla oldu. Kablonet'te olabilecek düşüşler canımı sıkıyor. Stabil internet sunmadıklarını görüyorum çoğu yerden ve şimdi de sizden. GPON altyapım yok. Bina içine gelen fiber var. Daireye fiber olarak gelmiyor. 100Mbps verebiliyorlar belirtilene göre. Ama stabil olmadıktan sonra bana yararı yok. Şikayet Var bu aralar dalgalı internet şikayetlerinden geçilmiyor Kablonet için. Bu da soğumama neden oluyor.

TTNET ile ben sorun yaşamıyorum. Ama fiyatları çok fazla oldu. Kablonet'te olabilecek düşüşler canımı sıkıyor. Stabil internet sunmadıklarını görüyorum çoğu yerden ve şimdi de sizden. GPON altyapım yok. Bina içine gelen fiber var. Daireye fiber olarak gelmiyor. 100Mbps verebiliyorlar belirtilene göre. Ama stabil olmadıktan sonra bana yararı yok. Şikayet Var bu aralar dalgalı internet şikayetlerinden geçilmiyor Kablonet için. Bu da soğumama neden oluyor.
Hocam o zmn türkcell den alın VDSL i yanlış bilmiyorsam trafiği falan kendi üstlerine alıyorlar ve dediğiniz düşüş paket düşüşüyse normal akıllı paketlerde düşüşler oluyor ama normal sınırsızlarda olmuyor.

hocam gıbırnete 100mbps 110 l ben 35 lik paketi kullanıyorum tahhütsüz hemde
Fazla ucuz değil mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı