100 Mbps neden tam olarak alınmaz?

emirc.2

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben Vodafone kullanıyorum ve yıllardır hep sormak istedigim bir soru vardır internetler 100 dowlands X upload olur ya niye 100 download asla vermez bunun nedenini bilen var mı? (100 download benim ama 1MB hızı)

Merhaba, ben Vodafone kullanıyorum ve yıllardır hep sormak istedigim bir soru vardır internetler 100 dowlands X upload olur ya niye 100 download asla vermez bunun nedenini bilen var mı? (100 download benim ama 1MB hızı)
Hocam genelde 2-3 MBPS fark olur vaat edilen ile. Sizde 1MB olması değişik olmuş. Müşteri hizmetleri veya bir yetkili ile görüşün.

Muhtemelen altyapınız ADSL veya VDSL'dir. Ondan dolayı hızınız bu kadar düşük. Fiberde ise en fazla 5Mbps kayıp yaşandığını gördüm.

Hocam genelde 2-3 Mbps fark olur vadedilen ile. Sizde 1MB olması değişik olmuş. Müşteri hizmetleri veya bir yetkili ile görüşün.

Bana vadedilen 100 MB ama bir oyun indirmeye kalkışırsam 1MB anca görüyor

Saniyede 95 MB'yi göremezsin en fazla 10 MB olur. Mbps denen şeyi 10'a bölünce MB'yi bulursunuz.

95MB için 1000MBPS gerekli.

10 MB'de olmuyor işte 500KB-1MB arası sorun o

Konunun başlığı yüzünden sorunu yanlış anlamışlar. Sorun sanırım şu; "İnternetin 100 Mbps ama alabildiğin hız 1 MB/s (8 Mbps) alıyorsun, neden?". Bunun cevabı için modem arayüzünden xDSL istatistiklerini atman lazım.

Geri
Yukarı