100 Mbps sınırsız internetin download hızı düştğ ve upload hızı arttı

BayDonut

Hectopat
Daha fazla  
Eskiden 90 Mbps download hızım varken şu an 73 olmuş, upload hızım da 9'dan 20'ye çıkmış, neden böyle oldu? 100 Mbps sınırsız internetim var.

@smt55 hocam soruya verecek mantıklı cevabın yoksa niye etkileşime girip soruya soru ile cevap veriyorsun profilinden bakıyorum çevrimiçi de gözüküyorsun.

Eskiden 90 Mbps download hızım varken şu an 73 olmuş, upload hızım da 9'dan 20'ye çıkmış, neden böyle oldu? 100 Mbps sınırsız internetim var.

Hocam %100'e varan upload artışı olmuş bu durumda 5-10 Mbps düşmesi normal sayılır hat değerlerini paylaşırsan kesin bir şey söyleyebilirim.

@smt55 hocam soruya verecek mantıklı cevabın yoksa niye etkileşime girip soruya soru ile cevap veriyorsun profilinden bakıyorum çevrimiçi de gözüküyorsun.

Hocam %100'e varan upload artışı olmuş bu durumda 5-10 Mbps düşmesi normal sayılır hat değerlerini paylaşırsan kesin bir şey söyleyebilirim.
1704818945696.png

Hocam hattının desteklediği en yüksek hız 60 Mbps gözüküyor, daha önce 90 Mbps aldığını söylüyorsun kabloya fiziksel müdahalede bulunmadan bu kadar düşmesinin bir izahı yok.

Hocam tam olarak ne kablosundan bahsediyorsunuz Ethernet kablosundan mı?

Hocam tam olarak ne kablosundan bahsediyorsunuz Ethernet kablosundan mı?

Hayır hocam ankastreden evine gelen telefon kablosu, telefon prizi mi var yoksa seyyar kablo ile direkt mi geliyor bilmediğim için bir şey diyemiyorum ama bu kablo ile oynanmış olma ihtimali var sen 90 Mbps'lerden bahsediyorsun ama hattın 60 Mbps bile zor kaldırıyor SNR değerin varsayılan 8 olması lazım 6.6'a düşmüş modeme reset atsan en fazla desteklediği hız 55 Mbps' kadar düşecek.

Geri
Yukarı