240 TL'ye 68 Mbps download ve 10 Mbps upload hızı nasıl?

Ben çok oduyormusum bunlari gorunce cok jet anladim, Vodafone kullanıyorum 2 yillik musteriyim indirim yerine zam yapiyorlar...

Vodafone hakkında çok olumlu yorum görmedim ben. Bizim taahhüt bittiğin de TurkNet geçirtmeyi planlıyorum ama daha var taahhüdün bitmesine. Bu arada kaç TL ödüyorsunuz hızı nasıl?

Kendim Türk Telekom GPON Fiber kullanıcısıyım. 404TL ödüyorum aldığım hız bu. @M3HM3TY eğer Türk Telekom VDSL altyapısı varsa sende Türknet'e geçebilirsin. Ama GPON altyapı varsa benim gibi sana tavsiyem Türk Telekom'dan şaşma derim. Aldığın fiyata yine iyi hız alıyorsun Türk Telekom'dan bilgin olsun. Türk Telekom eskiden beri pahalı ama benim bölgemde çok fazla yatırımı olduğu için ben bir şikayet yaşamadım GPON altyapısında ama VDSL altyapısı beni ping konusunda kanser ediyordu.
1696105312232.png

Ben CS de ortalama 40 50 ms alıyorum hocam fark var sizin için hissettirebilir tabii :D

Hocam vallaha ben oyun fark etmez 50ms olunca veya geçince kuduruyorum. Telefondan falan interneti kapatıyorum. Düşük Ms'e alıştığımdan böyle herhalde.

Kendim Türk Telekom GPON Fiber kullanıcısıyım. 404TL ödüyorum aldığım hız bu. @M3HM3TY eğer Türk Telekom VDSL altyapısı varsa sende TurkNet'e geçebilirsin. Ama GPON altyapı varsa benim gibi sana tavsiyem Türk Telekom'dan şaşma derim. Aldığın fiyata yine iyi hız alıyorsun Türk Telekom'dan bilgin olsun. Türk Telekom eskiden beri pahalı ama benim bölgemde çok fazla yatırımı olduğu için ben bir şikayet yaşamadım GPON altyapısında ama VDSL altyapısı beni ping konusunda kanser ediyordu.
Eki Görüntüle 1963235

Hocam ne yalan söyleyeyim ben bu işlerden çok anlamıyorum internet altyapısından ama bina yeni ve Türk Telekom'un fiber kutusu var. Türk Telekom da buralara bayağı bir yatırım yapmaya başladı. 1 yıl önce falan her yere fiber kablosu döşediler. Çok şükür kesinti gibi sıkıntılar yaşamıyoruz. Sadece 1 kere yaşadık onda da onlardan kaynaklı bir sıkıntı varmış.

Hocam vallaha ben oyun fark etmez 50ms olunca veya geçince kuduruyorum. Telefondan falan interneti kapatıyorum. Düşük Ms'e alıştığımdan böyle herhalde.

Hocam ne yalan söyleyeyim ben bu işlerden çok anlamıyorum internet altyapısından ama bina yeni ve Türk Telekom'un fiber kutusu var. Türk Telekom da buralara bayağı bir yatırım yapmaya başladı. 1 yıl önce falan her yere fiber kablosu döşediler. Çok şükür kesinti gibi sıkıntılar yaşamıyoruz. Sadece 1 kere yaşadık onda da onlardan kaynaklı bir sıkıntı varmış.
Fiber kutusu iki tiptir FTTC tip VDSL'i fiber diye yutturuyor Türk Telekom bir de GPON altyapıda kullanılan bina girişinde bulunan küçük gri veya siyah kutu vardır. GPON altyapıda router yani modem ve ONT cihazı olmak üzere iki cihaz verir sana Türk Telekom. Hız ve ping sorunu yaşamamak istiyorsan Türk Telekom'un verdiği router'ı değiştir derim problemlerin çözülmüş oluyor. VDSL altyapısı sende varsa ona yapabileceğin pek de bir şey yok ne yazık ki.

Fiber kutusu iki tiptir FTTC tip VDSL'i fiber diye yutturuyor Türk Telekom bir de GPON altyapıda kullanılan bina girişinde bulunan küçük gri veya siyah kutu vardır. GPON altyapıda router yani modem ve ONT cihazı olmak üzere iki cihaz verir sana Türk Telekom. Hız ve ping sorunu yaşamamak istiyorsan Türk Telekom'un verdiği Router'ı değiştir derim problemlerin çözülmüş oluyor. VDSL altyapısı sende varsa ona yapabileceğin pek de bir şey yok ne yazık ki.

Bizde ki kutu beyaz hocam.

1696106135078.png

Görsel burada açılmış olan bir konudan ama kutu aynı.

Bizde ki kutu beyaz hocam.

Eki Görüntüle 1963261

Görsel burada açılmış olan bir konudan ama kutu aynı.
GPON altyapıysa hız kaybı dediğin gibi olmaması lazım bu arada. Hız kaybı olur mu evet olur ama belirli saatlerde olur sonra kendiliğinden düzelir. Ben o tip kutuyu şahsen görmedim açık söyleyeyim. Altyapı anlaşılan yeni gelmiş size. Hız kaybı yaşıyorsan ONT'ye takılan SP/APC konnektör de sorun olabilir konnektör değişimini Türk Telekom ekipleri ücretsiz hal ediyor. Vestel ya da ZTE router taktılarsa onu çıkartıp kendine ait router alırsan o zaman düzelir. VDSL kutusuna da pek benzetemedim.

GPON altyapıysa hız kaybı dediğin gibi olmaması lazım bu arada. Hız kaybı olur mu evet olur ama belirli saatlerde olur sonra kendiliğinden düzelir. Ben o tip kutuyu şahsen görmedim açık söyleyeyim. Altyapı anlaşılan yeni gelmiş size. Hız kaybı yaşıyorsan ONT'ye takılan SP/APC konnektör de sorun olabilir konnektör değişimini Türk Telekom ekipleri ücretsiz hal ediyor. Vestel'ya da ZTE router taktılarsa onu çıkartıp kendine ait router alırsan o zaman düzelir. VDSL kutusuna da pek benzetemedim.

Hocam kutunun içi açılsa fotoğraf atardım öğlen ama anahtarsız açılmıyor. Bina nisan ayı gibi bitti binanın bitimine 1-2 ay kala Türk Telekom ekipleri gelmiş takmış ansızın haberimiz yokken. Tek bildiğimiz fiber kutusu ve kapı girişinde.

Hocam kutunun içi açılsa fotoğraf atardım öğlen ama anahtarsız açılmıyor. Bina nisan ayı gibi bitti binanın bitimine 1-2 ay kala Türk Telekom ekipleri gelmiş takmış ansızın haberimiz yokken. Tek bildiğimiz fiber kutusu ve kapı girişinde.
Evin içindeki cihaz sayısı iki taneyse GPON'dur zaten içini açmana gerek yok yani. Buna benzeyen cihaz mevcutsa bu GPON altyapı vardır demek oluyor.
1696107128290.png

Yeni konular

Geri
Yukarı