240 TL'ye 68 Mbps download ve 10 Mbps upload hızı nasıl?

Hocam koridordaki dolabın üstünde kablo dolap'a boyum yetişmiyor. Ama Ethernet değil sanırım.
Ethernet kablosuysa bu dediklerim geçerli değil!

DSL kablosuysa sana önerebileceğim şunlar. VDSL altyapıda;
Senin yapabileceğin ev içi tesisatı:
1. Modemi yeni bir modemle değiştirme şahsi marka önerim 'Keenetic'. Neden modeme taktım Türk Telekom'un verdiği modemler ne yazık ki donanım ve firmware bakımından yetersiz cihazlar.
2. Modemin bağlı olduğu kablonun kalitesi ve jackın ucu. Modemi değiştirmeden de yapabilirsin fark olmazsa modemi değiştirirsin.

Ev dışı tesisat:
1. Türk Telekom ilçe müdürlüğüne giderek dilekçede port değiştirme talebinde bulunacaksın. Senin portunu başka porta takıp değiştirecekler. O zaman da senin yüksek ping ve hız kaybı sorunun ciddi anlamda çözülmüş olur.

Hocam koridordaki dolabın üstünde kablo dolap'a boyum yetişmiyor. Ama Ethernet değil sanırım.

Eki Görüntüle 1963305

Sandalye ile üstüne çıktım dolabın ve baktım aynen bunun gibi takılı olduğu yer.
Ethernet kablosu lakin kablonun ucuna RJ11 çaktılarsa VDSL olma ihtimali de var. Ucu RJ45 ise Ethernet oluyor zaten.

Ethernet kablosuysa bu dediklerim geçerli değil!

DSL kablosuysa sana önerebileceğim şunlar. VDSL altyapıda;
Senin yapabileceğin ev içi tesisatı:
1. Modemi yeni bir modemle değiştirme şahsi marka önerim 'Keenetic'. Neden modeme taktım Türk Telekom'un verdiği modemler ne yazık ki donanım ve Firmware bakımından yetersiz cihazlar.
2. Modemin bağlı olduğu kablonun kalitesi ve jackın ucu. Modemi değiştirmeden de yapabilirsin fark olmazsa modemi değiştirirsin.

Ev dışı tesisat:
1. Türk Telekom ilçe müdürlüğüne giderek dilekçede port değiştirme talebinde bulunacaksın. Senin portunu başka porta takıp değiştirecekler. O zaman da senin yüksek ping ve hız kaybı sorunun ciddi anlamda çözülmüş olur.

Ethernet kablosu lakin kablonun ucuna RJ11 çaktılarsa VDSL olma ihtimali de var. Ucu RJ45 ise Ethernet oluyor zaten.

Nasıl anlarım soketine çaktıklarını? Bu arada ping sorunum yok sadece hız da arada bir anlık düşüş oluyor o kadar.

Nasıl anlarım soketine çaktıklarını? Bu arada ping sorunum yok sadece hız da arada bir anlık düşüş oluyor o kadar.
İnternetten örnek resim buldum. RJ45 dediğimizde Ethernet WAN yani gerçek fiber olur. RJ11'de ise VDSL altyapı olur. Ethernet kablosunun ucunu kesip RJ11 çakılabiliyor bu arada kablo kalınlıklarına aldanma yani.
1696108825005.png

İnternetten örnek resim buldum. RJ45 dediğimizde Ethernet WAN yani gerçek fiber olur. RJ11'de ise VDSL altyapı olur.
Eki Görüntüle 1963318

Bakayım hocam hemen 2 dakika.

Hocam şimdi şöyle. Modemin arkasında bağlı olan kablo sarı renkli. Bir de prizin içinde olan kablo var o bayağı bir derin hareket falan ediyor ama çıkartamam onu. Eğer sarı olansa emin olmamakla beraber sanırım bizim ki rj11.

1696109415803.png

Böyle hocam.

Son düzenleme:
Bakayım hocam hemen 2 dakika.

Hocam şimdi şöyle. Modemin arkasında bağlı olan kablo sarı renkli. Bir de prizin içinde olan kablo var o bayağı bir derin hareket falan ediyor ama çıkartamam onu. Eğer sarı olansa emin olmamakla beraber sanırım bizim ki rj11.

Eki Görüntüle 1963329

Böyle hocam.
GPON altyapı da değil galiba. Direkt Ethernet WAN. #43 nolu mesajım seni yanlış yönlendirir. Sen buna en fazla Router'ı değiştirerek çözebilirsin. Tivibu varsa çalışmaz onu da söyleyeyim router'ı değiştirirsen. Müşteri hizmetlerine arayarak hattına reset atılmasını isteyebilirsin.

Hocam öğlen 2 gibi bir test yaptım öylesine arkada oyun açıkken ve internet bu hızı gördü; ilk başlarda 40Mbps'lerde başladı sonra 86'a yükseldi. Oradan da 80'e düştü.

1696176415011.png

Yeni konular

Geri
Yukarı