100 Mbps'den 200 Mbps internete geçilir mi?

Diyelim ki 1 Gbps paket aldınız. O içeriği çekeceğiniz bir sunucu var karşınızda. O adamların da bir bant genişliği sınırı var. Bütün sınırı size ayıramazlar haliyle. Bu durumda 200 Mbps hızı bile anca alırsınız stabil olarak.
Anladım sitelerin indirme hız limiti gibi sanırım biliyorum o olayı ve nefret ediyorum :D

İnternet hızları olarak Türkiye de en yüksek hız veren internet servis sağlayıcıları arasında yerini yükseltmeye çalışıyor sol bence, ve dünya ortalamasında da Türkiyenin diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında yüksek bir internet hız değerine sahip olduğunu göstermeye çalışmak için yüksek gösteriyor bu Superonline hızları, Multi connection yerine Single connection yapınca Speed Test sitesinde doğru değerleri görüyoruz fakat çoğu normal kullanıcı onu yapmaz. Normal kullanıcılar direk Speedtest'e girer ve test yapar ardından o devasa hızları görür test sonucunda. Bu normal kullanıcıların yaptığı testlerde Speedtest sitesinde Türkiye internet hızı ortalamasına etki eder, sanıyorum o yüzden bu çakallığı yapıyorlar.

Ancak dünya da internet hızları sıralaması testlerinde Multi connection ve single connection diye ayrı başlıkta sunuluyorsa o ayrı, ama sunulmuyorsa superonline çakallık yapıyordur.

@Research Multi ya da Single testleri geçtim, Amazon ve Netflix gibi platformlarda bile olmaması gereken yavaşlık var. Doğru yolda değiller bence. Her şeyi test sayılarında oynama sanmaları hata. İnsanların gözü başka tarafa kayıyor.
Hocam 10 yıldır sol fiber kullanıyorum çok ama çok memnundum, hızı ve ping değerleri kusursuzdu gerçekten, ama şu son 2 yıldır esas kanser etti. Her tarafı sorunlu artık, oyunlarda garip bir hata var çözemedim, test sitelerinde ve teknik testlerde hep çok iyi çıkıyor sonuçlar ama oyunlarda gecikme var hissediyorum arkadaş adamın kafasına kurşun geç gidiyor. Ping değerleri artık berbat çıkıyor sol fiberin diğer firmalara nazaran eskiye göre, ne yaptılarsa şu son yıllarda mahvettiler.

Ben şuan Türk Telekom HiperNet VDSL bağlattım 2.internet olarak çünkü sol fiber kanser ediyordu dediğim gibi :D

Sol fiber ile 12 ay taahhüt kaldı, bitmesini bekliyorum. Bitince kapattırıp binama TT fiber getirtmeye çalışacağım, aslında çalışıyorum şuandan itibaren :D

Superonline'ın, TurkNet'in kızıştırdığı rekabette daha iyi hamleler yapması lazım. Hız testlerini yüksek göstermekle olmuyor. TurkNet'e yetişebilecek tek ISS'nin Superonline olduğunu düşünüyorum. Zaten en yakın S.O şu an.

Upload hızları artırılmalı, modem kısıtlaması kalkmalı ve kullanıcıların servislerde yaşadığı problemler çözülmeli.

Geri
Yukarı