20 TL farkla 200 Mbps internete geçilir mi?

Hocam tabii ki bende kablolu bağlanıyorum ve genel olarak modemde hiçbir sorun olmadığından eminim çünkü bir ara bana 4-5 ms ping veriyorlardı. Sizce yapılacak başka bir şey var mıdır?

Speedtest'e İstanbul'da başka sunucular deneyebilir misin? Belki Turkcell'de yapıyorsun hız testini belki yurtdışından dolaştırıp getiriyordur.
ISS tarafında olan faktörler bunlar. Ama emin olmanız gereken şey bant genişliği yeterli bir internet paketinde ping değerinizin hızınız ile alakası olmadığıdır.

Zaten IP adresi sorunum vardı. CGN IP'den çıkardılar. Ping değerlerim düştü. Diğer oyunlara bakacağım.

Maalesef değişen bir şey olmadı :(. Neler yaptım bir bilseniz. Keşke şu pingi düzeltselerde bende 30 yıllık taahhüt imzalasam :).

Nasıl yapabilirim?

Statik IP'de değil isen Vodafone'dan statik IP talep etmen gerek. Ya da ilk baş zorla beni CGN IP'den çıkarın diye. Ama şöyle bir şey var. Modemdeki IP adresin ile speedtesteki aynı değil ise CGN IP'den çıkarmalarını iste. Aynı ise statik IP alsanda boşuna para vercen. İlk bir bak CGN demesin diye.

Statik ıp'de değil isen Vodafone'dan statik ıp talep etmen gerek. Ya da ilk baş zorla beni CGN ıp'den çıkarın diye. Ama şöyle bir şey var. Modemdeki IP adresin ile speedtesteki aynı değil ise CGN ıp'den çıkarmalarını iste. Aynı ise statik ıp alsanda boşuna para vercen. İlk bir bak CGN demesin diye.

Bu kadar bilgi sahibi bir müşteri temsilcisine denk gelebilirsem şansımı denerim. Teşekkürler.

Altyapı ne? Fiber mi? Tesisatın destekliyorsa hiç durma :)

Bana da gelsin şu fiber bekliyorum artık. Kazmaya başlasınlar artık. Bu arada TurkNet sana 100/50 tanımlayacaktı diye biliyorum. Büyük ihtimalle TurkNet yapa'dasın ben olsam ona geçerdim.

Vaatler vaatler :)
Sorgu sonucunda:
Sizin için önerimiz. Özgür iletişim aktif. Tebrikler! Aktif altyapımızdasınız. 100 Mbps'e kadar altyapınızın desteklediği maksimum download ve upload hızını alabilirsiniz. 75 Mbps. Yüksek hız. Aktif altyapımızda olduğunuzdan, size. 100 Mbps'e kadar download, 100 Mbps'e kadar upload. Paketi tanımlayacağız.
Diye çıkıyor.
50 değil 100 upload'e kadar tanımlayacaklarını vaat ediyorlar.
Ama 1990'da yapılan RJ11 ev telefonu tesisatı ile en azından stabil bir şekilde, kopmasız, 10 MS ping ile 75 Download 75 Upload alabilir miyim bilemiyorum. 2.5 yıl önce PTT'nin 2. katını gezdiğimde Türknet'e ait bir cihaz da görememiştim ama santralde YAPA olması ilginç.
Birinin bana kefil olması lazım. Bilmediğim sularda yüzmeye korkuyorum.
Bundan 3 yıl önce 16 Mb paket kullanıyorduk ve Speedtest'te 16 Mb Download ve 1 Mb upload. Tam olarak görüyordum. Sonra genelde 12 görmeye başladım ama bu test ise kablosuz olabilir. 2019 Eylül ayında 16 Mb pakete 95 mi ne dediler annem de iki yıl taahhütle 12 Mb paketi 85 TL'ye sözleşme imzaladı. Cayma bedeli 1000 TL'nin üzerinde çıkıyormuş. Uzaktaki il müdürlüğü 1000 TL'nin üzerinde cayma bedeli söyledi.
Ev telefonunu da iki yıl taahhüt yapmışlar. İptal ettirince 80 TL ceza çıktı. 1 yıl üzerindeki taahhütlerde kanunen para ödenmediğini biliyorum. Ama bunu firma kabul etmiyor. Eğer ev telefonu cezasını ödemekten nasıl kurtulacağımı gösterirseniz ve o şekilde de kurtulursam interneti o zaman düşünmeye başlayabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı