20 TL farkla 200 Mbps internete geçilir mi?

Bu birazcık yanlış bilgi, çünkü ben hızımı iki katına çıkardığımda pingim 20 den 11 e indi.
Ping değerinin bant genişliği ile alakasından mesaj içerisinde bahsettim. Çok düşük değerlerde bant genişliğiniz var ise siz oyundayken aynı ağa bağlı başka bir cihaz üzerinden Whatsapp'dan ses kaydı atarsanız pinginiz gene yükselir. Bundan 2 sene öncesine kadar 1,8 MBPS internet kullanıyordum. Oyun içinde sesli mesajlaşma yaptığım zaman bile pingime etki ediyordu.

Başka bir durum ise hızınızı farklı bir ISS üzerinden iki katına çıkardıysanız ISS tarafından oluşabilecek ping sorunları da mevcut.

Ping değerinin bant genişliği ile alakasından mesaj içerisinde bahsettim. Çok düşük değerlerde bant genişliğiniz var ise siz oyundayken aynı ağa bağlı başka bir cihaz üzerinden Whatsapp'dan ses kaydı atarsanız pinginiz gene yükselir. Bundan 2 sene öncesine kadar 1,8 MBPS internet kullanıyordum. Oyun içinde sesli mesajlaşma yaptığım zaman bile pingime etki ediyordu.

Başka bir durum ise hızınızı farklı bir ISS üzerinden iki katına çıkardıysanız ISS tarafından oluşabilecek ping sorunları da mevcut.
Hayır kendi ISS firmam.
Yani aynı ISS.

Hayır kendi ISS firmam.
Yani aynı ISS.
Bant genişliğiniz yetersiz kaldığı için hız değişimi sonrası daha düşük ping değerleri almış olabilirsiniz.

Bant genişliğiniz yetersiz kaldığı için hız değişimi sonrası daha düşük ping değerleri almış olabilirsiniz.

Benim hızımn 50 Mbps olmasına rağmen pingim CS:GO'da 80'den aşağı düşmüyordu. İnternet gitti geldi statik IP tanımlamışlar şu an CS:GO'da 38-39 ping alıyorum. Bahsettiğim ping değerleri net graphta olan ping değerleri.

Benim hızımn 50 Mbps olmasına rağmen pingim CS:GO'da 80'den aşağı düşmüyordu. İnternet gitti geldi statik ıp tanımlamışlar şu an CS:GO'da 38-39 ping alıyorum. Bahsettiğim ping değerleri net graphta olan ping değerleri.

Peki ben ne yaparsam bu pingi düşürebilirler?

Peki ben ne yaparsam bu pingi düşürebilirler?

Kablolu bağlan. Modemde sıkıntı olabilir. Ve ya routinglenme sorunuda olabilir. Şu an CS:GO'da anlık ping değerlerim böyle.

2020.10.18-23.32.png

Kablolu bağlan. Modemde sıkıntı olabilir. Ve ya routinglenme sorunuda olabilir. Şu an CS:GO'da anlık ping değerlerim böyle.

Eki Görüntüle 706800

Hocam tabii ki bende kablolu bağlanıyorum ve genel olarak modemde hiçbir sorun olmadığından eminim çünkü bir ara bana 4-5 ms ping veriyorlardı. Sizce yapılacak başka bir şey var mıdır?

Benim hızımn 50 Mbps olmasına rağmen pingim CS:GO'da 80'den aşağı düşmüyordu. İnternet gitti geldi statik IP tanımlamışlar şu an CS:GO'da 38-39 ping alıyorum. Bahsettiğim ping değerleri net graphta olan ping değerleri.
ISS tarafında olan faktörler bunlar. Ama emin olmanız gereken şey bant genişliği yeterli bir internet paketinde ping değerinizin hızınız ile alakası olmadığıdır.

Geri
Yukarı