%100 RAM kullanımı sorunu

sefapsd

Kilopat
Daha fazla  
Technopat Youtube kanalindaki 6000 TL sistem toplamanın aynısını topladım. Fakat topladığımdan bu yana bir sorun var bir türlü çözemedim de anlamadım da. 1.sorunum Windows 10 Pro yükledim klasör falan açarken 2-3 saniyelik bir takılma oluyor bu takılma neden olabilir? 2. sorunum ise bir oyun program falan açarken işlemci ısınıyor diye uyarı alıyorum veya belleğin %100 kullanımda olduğunu gösteriyor neden olabilir bu?

Yardımlarınızı bekliyorum inşallah sorunum çözülür. Teşekkürler.
@Recep Baltaş @Ali Güngör

1.png

2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan yazılımlar ve bilinçsiz kurulan kötü niyetli yazılımlar her zaman beraberinde malware getirir, senin sorunun da muhtemelen bu sebepten kaynaklanıyor.
Anti-Malware yazılımı ile tarama yaptır.

15.6GB bellek kullanımı çok fazla. Öncelikle Windows 10 64 Bit Build 1607 kurun. Güncel sürüm. Sonrasında anakart CD'sinden sürücü kurmayın.

Bellek kullanımına da Microsoft'un Process Explorer yazılımı ile bakın. Ayrıca PC'nizi MBAM ile bir taratın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı