1000-2000 TL arası ekran kartı tavsiyesi

Şuan çok büyük kararsızlık içindeyim.Benim gönlümde R9 390 8g modeli var.Fakat kimse tavsiye etmiyor.Neden gtx 980'i önerdiğinizi söyleyebilir misiniz?
Oyunlar gitgide Nvidia tarafına daha çok yaklaşıyor. Ve Maxwell Mimarisi düşük güç tüketimi sayesinde kartı az ısıtıp çok performans veriyor. Ama ben de @shooters001 katılıyorum. Ben olsam biraz daha ekleyip GTX 980 TI alırdım. GTX 970 bu bütçeye saçma olur, GTX 980 fiyatını haketmiyor. R9 390, GTX 970 seviyesinde hatta GTX 970 biraz daha iyi. Kesinlikle GTX 980 TI.

NOT : Eğer bütçe arttıramazsanız GTX 980 alın.

Bir merak ettiğim şey daha var Microsoft'un AMD'yi satın alacağı dedikoduları internette geziyor.Doğru mudur ? Eğer doğruysa DirectX12 geldiği zaman AMD öne geçmez mi ?

Zaten direkt pat diye çıkarılabilecek bir paradan bahsetmiyoruz.Önceden kararlaştırmak istedim.Gidişata göre karar değiştirebilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı