1000 Mbps internet 100 Mbps veriyor

MrAboReis

Hectopat
Normalde Kablonet'in 100 MB'sini kullanıyorum. Altyapımız 1000MBIT'e çıkmış ve 1 yıl bedava veriyorlarmış. Modem değişmiş. Bilgisayara bağlandığımda 1000MBPS göstermesine ve Speedtest'te 1 saniyelik 500Mbps göstermesine rağmen hemen 100e düşüyor. Konuyu biraz araştırdığımda herkes 100 MB göstermesinden dolayıdır demiş. Ancak benim PC 1000 MB olduğunu algılıyor. Sorun kabloda mıdır? Yardımcı olur musunuz?(fotoğraflar ekte)

Dosya Ekleri

• asdasdasd.png
    asdasdasd.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 40
  • sfafassffsaafssfs.png
    sfafassffsaafssfs.png
    446 KB · Görüntüleme: 43
1000/1000 gördüğün durum, internet hızın değil. Kullandığın kablonun router ve PC arasindaki m/x veri hızıdır. İnternet hızın, 1000mbps değil, 100 mbps. Bahse geçen konuda "altyapımız 1000 mbps'ye çıkmış, modem değişmiş" demişsin, f Cat5 ile baglansaydin, 95mbit sinirina takilirdin. 107 mbps alıyorsun, kabloda herhangi bir sorun yok, sorun, kablonetin hız tanımlaması da gözüküyor. Eğer ki, aldığın paket 1000 mbps ise, kablonet ile iletişime geç, tanimlama yapsınlar.

Hocam zaten 100 olması gerekiyor. 1000'in dönüştürülmüş hali 100.

Mbps ve MB/S ayrı terimler.

Kimse de bunu fark etmemiş, ben mi yanlış düşünüyorum yani?

İndirme hızı 10megabayt reis.

Modem arayüzüne girebilir misin oraya kaç hız geliyor bakabilirsin belki. Kablodan olacağını sanmıyorum başka bir şey olmalı.

Nereden bakacağım?

1000/1000 gördüğün durum, internet hızın değil. Kullandığın kablonun router ve PC arasindaki m/x veri hızıdır. İnternet hızın, 1000MBPS değil, 100 Mbps. Bahse geçen konuda "altyapımız 1000 Mbps'ye çıkmış, modem değişmiş" demişsin, F CAT5 ile baglansaydin, 95Mbit sinirina takilirdin. 107 Mbps alıyorsun, kabloda herhangi bir sorun yok, sorun, Kablonet'in hız tanımlaması da gözüküyor. Eğer ki, aldığın paket 1000 Mbps ise, Kablonet ile iletişime geç, tanimlama yapsınlar.

Arayayım o zaman reis sağ olasın.

Dosya Ekleri

• asdasdasdasdadaddasasdasda.png
    asdasdasdasdadaddasasdasda.png
    16,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Geri
Yukarı