1000 Mbps internet ile Steam 50 Mbps indirme hızı veriyor

schelter

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Merhaba.
1000 Mbps kullanıyorum yaklaşık olarak 930 Mbps falan alıyorum.
Saniyede Steam'de 50Mbps üstüne çıkmıyor. Normalde 100Mbps olması gerekmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
GigaFiber ile Steam üzerinden indirme yaptığımda gördüğüm en yüksek hız 86mb/s oldu. İndirdiğin oyundan oyuna değişiyor. Kimi oyunlar parça parça indirip dosyayı yazar bu nedenle yüksek hızlara ulaşamayabilirsin.

Merhaba.
1000 Mbps kullanıyorum yaklaşık olarak 930 Mbps falan alıyorum.
Saniyede Steam'de 50Mbps üstüne çıkmıyor. Normalde 100Mbps olması gerekmez mi?
Dostum kullandığın disk'in windows tarafından %kaçının kullanıldığının, işletim sisteminin sistemi ne derecede kullandığının, arka planda windows güncellemesi veya bulut eşitlemesi mevcutmu değil mi bunların hepsinin etkisi mevcuttur.

En temizi indirme yaparken birde görev yöneticisinde ağ kullanımını incelemenizi öneririm.

GigaFiber ile Steam üzerinden indirme yaptığımda gördüğüm en yüksek hız 86mb/s oldu. İndirdiğin oyundan oyuna değişiyor. Kimi oyunlar parça parça indirip dosyayı yazar bu nedenle yüksek hızlara ulaşamayabilirsin.
Hocam yanlış bilmiyorsam artık steam, sıkıştırılmış paketler halinde sunuyor oyun dosyalarını. Böylece hem daha az veri indirmiş oluyorsunuz hemde daha hızlı oyuna erişmiş oluyorsunuz.

Ayrıca paket dosyalarının 50-90mb/sn aralığında oynama yaşatacağını sanmam ama tabi tüm oyunlar için genelleme yapmak da ne kadar doğru olur bilemem :)

@schelter Hocam birde aklıma şu seçenek geldi. Belki program size yakın diye yanlış sunucu seçimi yaptırmış olabilir, steam sunucularına da uzak olabilirsiniz.

1677181961048-png.1679830

Dosya Ekleri

• 1677181961048.png
    1677181961048.png
    66,9 KB · Görüntüleme: 332
Son düzenleme:
Hocam demek istediğim 1000MBPS internet olunca direk 1000 indirme yapamıyorsun 100 oluyor.
Tamam ama yüzeysel ve eksik bilgilendirme her zaman yanlış bilgilendirmedir.

Normalde 100Mbps olması gerekmez mi?
Kaldı ki arkadaşın mesajını okuduysanız 1000mbps hız ile 100mb/sn alındığının farkında, sadece terimlerde yanlışlık yapmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı