1000 Mbps internet olmasına rağmen telefonda 80 Mbps oluyor

Evet bende. Tabletten yaptım, 200-300 aldı.

Telefonunuzu güncelleyin, ya da sorun olmayacaksa resetleyin bence. Telefonunuzun wifi ile ilgili bir sorunu var bence.

Bazı telefonlar kablosuzda yüksek hızları desteklemeyebiliyor. Telefonun Wi-Fi antenleriyle ilgili bir durum.

Casper VIA A4 ü kontrol ettiğim kadarıyla (Casper'ın sayfasında detay bulamadım ama Epey.com sayfasında Wifi 4 desteklediği yazıyor). Wifi 4 600 Mbps'ye kadar hızları destekliyormuş. Yani eğer bu bilgi doğruysa telefon destekliyor daha üst hızları ama arkadaşın cihazla ilgili bir arıza durumu var.

Telefondan başka bir Wifi ağından daha önce daha yüksek bir hız aldı mı acaba buna da bakmak lazım veya imkan varsa başka bir hızlı ağda denemek iyi olur sorunun cihazda mı olduğunu netleştirmek için.

Casper VIA A4 ü kontrol ettiğim kadarıyla (Casper'ın sayfasında detay bulamadım ama Epey.com sayfasında Wifi 4 desteklediği yazıyor). Wifi 4 600 Mbps'ye kadar hızları destekliyormuş. Yani eğer bu bilgi doğruysa telefon destekliyor daha üst hızları ama arkadaşın cihazla ilgili bir arıza durumu var.

Telefondan başka bir Wifi ağından daha önce daha yüksek bir hız aldı mı acaba buna da bakmak lazım veya imkan varsa başka bir hızlı ağda denemek iyi olur sorunun cihazda mı olduğunu netleştirmek için.
Teoride 600 Mbps hızı destekleyebilir ama Casper sonuçta. :) Dediğin gibi farklı ağlarda da test etmek lazım.

Bunu yapmadım işte. Denemek lazım.

Eğer evinizde 4.5G mobil hızı 100 Mbps üzeri gibi yüksek olan bir hat kullanan varsa o telefondan interneti yayıp Casper'dan bağlanın bakalım kaç alacaksınız hız olarak.. Müsait bir zamanda da başka bir modemde denemeye çalışırsınız sonra.

Cihazım Casper VIA A4. 300 Mbps'e kadar destekliyor. 5 GHz ağına bağlıyım ve modemin ne kadar yakınında olursam olayım en fazla 80-85 Mbps alıyorum. Sebebi nedir?
Hocam tam emin değilim ama modemler 2.5 ghz ve 5 ghz var. Sanırım si WiFi 2.5 ghz ile bağlanıyorsunuz. Modemden 5 gjhz i açıp telefonla 5 ghz olan wifiye bağlanırmısınız? Birde öyle deneyin..

Yeni konular

Geri
Yukarı