1000 Mbps internetin hızı kullandıkça düşüyor

21 civarı olması lazım.
Eğer 25 üzeri çıktı ise fiber tesisatın bir yeri sıkıntılı tekrar ölçüm yaptırabilir misiniz?
sorunda o zaten. teknik ekibin gelmesi için süperonline bir sorunun varlığını kabul etmesi lazım. ama etmiyor. uzaktan bağlandıklarında modem 900 küsür internet veriyor gayet sağlıklı olarak görüyorlar. ve talep oluşmuyor zorla oluşan talepte ise hız testi yapılıp sorun giderildi olarak kapanıyor.

Sorunda o zaten. Teknik ekibin gelmesi için Superonline bir sorunun varlığını kabul etmesi lazım. Ama etmiyor. Uzaktan bağlandıklarında modem 900 küsur internet veriyor gayet sağlıklı olarak görüyorlar. Ve talep oluşmuyor zorla oluşan talepte ise hız testi yapılıp sorun giderildi olarak kapanıyor.

Bina içi tesisat olduğundan siz müdahale edebilirsiniz diye düşünüyorum.
Bu işi bilen bir elektrikçi çağırıp kablo uçlarını değiştirtin ve bunu yapmadan önce müşteri hizmetlerine bilgi verin ses kaydınız onlardada olsun.

Bina içi tesisat olduğundan siz müdahale edebilirsiniz diye düşünüyorum.
Bu işi bilen bir elektrikçi çağırıp kablo uçlarını değiştirtin ve bunu yapmadan önce müşteri hizmetlerine bilgi verin ses kaydınız onlardada olsun.
öyle mahalledeki elektrikçi ile olacak iş değil bunlar. sadece döşedikleri fiber kablo dünya para. ayrıca adamlar fiber kabloyu bağlarken 3 tane cihaz cihaz kullanıyorlar hatta fiber kabloyu cihazın kendisi birleştiriyor elle birleştirme yok. sizin dediğiniz anca vdsl veya adsl altyapıda olur. fiberde o iş yaş

Öyle mahalledeki elektrikçi ile olacak iş değil bunlar. Sadece döşedikleri fiber kablo dünya para. Ayrıca adamlar fiber kabloyu bağlarken 3 tane cihaz cihaz kullanıyorlar hatta fiber kabloyu cihazın kendisi birleştiriyor elle birleştirme yok. Sizin dediğiniz anca VDSL veya ADSL altyapıda olur. Fiberde o iş yaş.

Biliyorum hocam.
Bugün TurkNet giga fiber bağlantısını yaptı benim binaya ekip.
Biraz muhabbet ettik.

Adamlar normal elektrikçiler ama dediğiniz gibi cihazları var tabii ki.

Ne yaptınız? İnternet düzeldi mi?
müşteri hizmetleri uzaktan bir sorun olduğuna inandıramadığımız için teknik ekipten arkadaş geldi hız testleri yapıp ekran fotoğrafı aldı bunları teknik ekibinin kendi sistemi üzerinden ana merkeze mail attı. ama bir gelişme yok şimdilik sadece sorun olduğunu müşteri hizmetlerine inandırabildim diyelim :)

müşteri hizmetleri uzaktan bir sorun olduğuna inandıramadığımız için teknik ekipten arkadaş geldi hız testleri yapıp ekran fotoğrafı aldı bunları teknik ekibinin kendi sistemi üzerinden ana merkeze mail attı. ama bir gelişme yok şimdilik sadece sorun olduğunu müşteri hizmetlerine inandırabildim diyelim :)
Ben de aradım Süperonlineyi sizin tarifeden almak için müşteri güzmetleri altyapınız destekliyor fakat 1000 Mbps çok yüksek bir hız olduğu için stabilitesini ayarlamak zor oluyor, bayağı işi uzun sürüyor ve bazen de çok verimli olmuyor diye söyledi, hevesim kaçtı vazgeçtim. 200Mbit kullanıyorum değerlerim bu şekilde sürekli ve çok memnunum. Telekom ve okkla hız testlerinde 200 ile 205 arası download çıkıyor. Bu attığım test bufferbloat frankfurt sunucusuna ping ve hız testi ve çok iyi değerler.

Dosya Ekleri

• 9132FBB0-4648-40DD-88D7-D8620EF5E023.jpeg
    9132FBB0-4648-40DD-88D7-D8620EF5E023.jpeg
    65,8 KB · Görüntüleme: 41
Ben de aradım Süperonlineyi sizin tarifeden almak için müşteri güzmetleri altyapınız destekliyor fakat 1000 Mbps çok yüksek bir hız olduğu için stabilitesini ayarlamak zor oluyor, bayağı işi uzun sürüyor ve bazen de çok verimli olmuyor diye söyledi, hevesim kaçtı vazgeçtim. 200Mbit kullanıyorum değerlerim bu şekilde sürekli ve çok memnunum. Telekom ve okkla hız testlerinde 200 ile 205 arası download çıkıyor. Bu attığım test bufferbloat frankfurt sunucusuna ping ve hız testi ve çok iyi değerler.
Değerleriniz çok iyi. 200 mbps paketini aldığınız ilk ay 2 katı hızla yani 400 mbps ile mi kullandınız? ( Bu arada benim paketim 100 TL zam almış gel gelelim ki 1000 mbps i veremiyorlar 😅)

Yeni konular

Geri
Yukarı