1000 Mbps internette hız testinde hız yüksekken oyun indirmede düşük

cihan16

Hectopat
Merhaba. Geçen gün Superonline 1000 Mbps kampanyasına abone oldum. 1-2 gündür Steam'de filan maksimum 50 Mb/Sn indiriyordum normalde hız testlerinde 940 Mbps alıyorum dolayısıyla bu hız bile düşük gelirken şimdi 2 Mb/sn'yi geçemeyecek kadar indirme hızım düştü. Biraz önce Epic Games'de denedim Steam'de düşük hız ile indirmemin sebebini Steam'in kısıtlaması sebebi ile olduğunu düşünmüştüm. Fakat Epic'te de ilk 5 GB'yi 50 Mb/sn civarında indirdikten sonra 2 Mb/Sn'ye sabitlendi. Hız testlerinde halen daha 940 Mbps download ve 20 Mbps upload alıyorum fakat bu uygulamalarda düşük hızda indiriyorum. Ne yapabilirim?

Eklemek istediklerim:
1- Cat6 kablo kullanıyorum yani bu konuda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
2- Aydın'da oturuyorum. Steamde indirme bölgesini İzmir olarak kullanıyorum.
3- İndirme ön belleğini temizledim.
4- Bu makalede önerilen uygulamayı indirerek denedim ve diskimde bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Konuyu araştırdığımda genelde insanlarda disk kullanımı %100 olması sebebiyle bir sorun olduğunu gördüm fakat bende de tam tersi %1-10 arası dolaşıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Geçen gün Superonline 1000 Mbps kampanyasına abone oldum. 1-2 gündür Steam'de filan maksimum 50 Mb/Sn indiriyordum normalde hız testlerinde 940 Mbps alıyorum dolayısıyla bu hız bile düşük gelirken şimdi 2 Mb/sn'yi geçemeyecek kadar indirme hızım düştü. Biraz önce Epic Games'de denedim Steam'de düşük hız ile indirmemin sebebini Steam'in kısıtlaması sebebi ile olduğunu düşünmüştüm. Fakat Epic'te de ilk 5 GB'yi 50 Mb/sn civarında indirdikten sonra 2 Mb/Sn'ye sabitlendi. Hız testlerinde halen daha 940 Mbps download ve 20 Mbps upload alıyorum fakat bu uygulamalarda düşük hızda indiriyorum. Ne yapabilirim?

Eklemek istediklerim:
1- CAT6 kablo kullanıyorum yani bu konuda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
2- aydın'da oturuyorum. Steam'de indirme bölgesini İzmir olarak kullanıyorum.
3- indirme ön belleğini temizledim.
4- Bu makalede önerilen uygulamayı indirerek denedim ve diskimde bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Konuyu araştırdığımda genelde insanlarda disk kullanımı %100 olması sebebiyle bir sorun olduğunu gördüm fakat bende de tam tersi %1-10 arası dolaşıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yüksek hızda veri çekildiği zaman Epic'te Steam'de çıkış hızını düşürüyor.
Steam'de ayarlar indirmeler altında bant genişliği sınırını limitsize alıp tekrar deneyin.

Ee hangi siteden indirdeğine bağlı. Turbobit gibi Premium seçenekler gösteriyorsa çok yavaş iner. Ancak MediaFire ve Google Drive veya bulutdan indirde iirsen hızlı indirirsin. İnternetininde iyi olması lazım.

Steam indirme sunucusunu değiştirin, sizin için en hızlı sunucuyu bulun. Herhangi bir limitleme yok.

Ekran Görüntüsü (88).png

Videodaki adam 2.6Gbit indiriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

8:39 bakın.

Ee hangi siteden indirdeğine bağlı. Turbobit gibi Premium seçenekler gösteriyorsa çok yavaş iner. Ancak MediaFire ve Google Drive veya bulutdan indirde iirsen hızlı indirirsin. İnternetininde iyi olması lazım.
İnternetim zaten yeterince hızlı ama konuda bahsettiğim şey daha önce Steam'de 50 Mb/sn'ye ulaşabilmişken şuan 2'ye sabitlenmiş olması. Ayrıca sunucuyu New York yaptım şimdi de 25 ile indiriyorum ama tabi ki normale göre az yine de.

Steam indirme sunucusunu değiştirin, sizin için en hızlı sunucuyu bulun. Herhanhi bir limitleme yok.

Eki Görüntüle 1527639

Videodaki adam 2.6Gbit indiriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

8:39 bakın.
Teşekkürler hocam. Galiba dediğiniz doğru İzmir ve İstanbul'da 2 alırken New York'da 25 aldım. Şimdi Singapur'u deneyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı