1000 TL 2. El PC Toplama

Bütçe
1050

maydin09

Centipat
Arkadaşlar maddi imkanım fazla olamadığı için kurduğum sisteme önerileriniz bu şekilde bir yaklaşım olursa çok sevinirim. Gönül ister ki 5000 TL'lik bir şeyler yapmak ama elden gelmiyor :)

MSI H110i Pro anakart 125 TL (çok şansına buldum)
Intel Pentium G4600 işlemci socket 1151 3.6 GHz 175 TL
Thermaltake 500W RGB 80+ PSU 150 TL
HyperX Fury 8 GB 2133 MHz CL14 RAM 125 TL
Toshiba OCZ RC500 250GB NVMe M.2 SSD (1700R/1200W) 125 TL
MSI GeForce 1030 Aero ITX 2 GB 64 Bit ekran kartı 250 TL
Thermaltake Core V1 mini ITX kasa 100 TL

Toplamda 1050 TL harcadım. Düşük bir güç tüketimide isteğim durumlardan biriydi. Anakart kısmı ITX hayalimdi ama çok pahalıydı. Eski bir internet Cafe'de sohbet üzerine denk geldi. M.2 desteği olduğunu çok sonradan fark ettim. PCI-e 2.0 X4 20Gb/s desteği görünce SSD tercihimi böyle yapmak zorunda kaldım. PSU 2. el olunca biraz uçtum evet ama RGB hayalimde maruz görün :).Ekran kartı acil İstanbul içi Letgo'dan satan bir arkadaştan deneme sonucunda aldım. Baya videolarını izledim YouTube'da ve istediğim FPS değerleri benim için kafi. 64 Bit olmasına rağmen pascal mimarisi var ve gücü iyi. Beyler bu sistem bana 1080P de neler oynatır neler oynatamaz yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyatlara baya iyi görünüyor.
Burada Q6 ve Q9 serisi işlemcili "Ekran Kartı olmayan veya Takılamayan" Kamu/Ticari çıkması yatık kasalara bile 675TL istiyorlar.
İşlemci Kısmında; 5. 6. Nesil i5 olsa tercih sebebi tabi, Ekran Kartıda ihityaç doğrultusunda önem arz ediyor. Yinede iyi.

O fiyatlara baya iyi görünüyor.
Burada Q6 ve Q9 serisi işlemcili "Ekran Kartı olmayan veya Takılamayan" Kamu/Ticari çıkması yatık kasalara bile 675TL istiyorlar.
İşlemci Kısmında; 5. 6. Nesil i5 olsa tercih sebebi tabi, Ekran Kartıda ihityaç doğrultusunda önem arz ediyor. Yinede iyi.
bu intel pentium g serisi i3-i5 5. nesillere denk çıktı diye böyle bir tercih yapmıştım yanlış bilmiyorsam hem ucuz hemde performans olarak aynı
Gpu biraz daha iyi olaymış keşke yinede dolara rağmen iyi iş çıkarmışsınız.
teşekkür ederim amacım olduğu kadar uyguna giriş seviyesi bi sistem toplamaktı işlerimi görebileğim arada belli oyunları rahatça oynatıcak bişi.dolar malum 6 ya vurunca saçma geliyo 5-6.000 tl lik sistem yapmak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı