1000 TL 75Hz Monitör önerisi

Ben de bu monitörü düşünüyordum aslında. Fakat birkaç olumsuz yorumlara baktım ve herkesin tek şikayeti belirli bir süre sonra ölü piksel olayının patlak vermesi olmuş.
Kesinlikle kullanıcı sorunu. Uzun süredir hiçbir sorunla karşılaşmadım, günde 3-4 saat boyunca güneşin (sıcak) altında kalıyor, yani hem sağlam hem performanslı. Zaten ölü piksel çıkarsa yenisini istersiniz..
Peki oyun için hangi tür panel mantıklı olur? Genellikle FPS oyunları oynuyorum.
Sol ekranım IPS, sağ (ana) ekranım TN panel. TN daha canlı ve daha hızlı geliyor gözüme.

Sağ ekran: 1MS 75HZ
Sol ekran: (MS Bilmiyorum, sanırım 5) 60HZ

Aradaki 15HZ o kadar bariz belli ki, 1MS'yi de zaten anlatmaya gerek yok.
+ IPS panel olan ekranımın parlaklığını ve kontrastını ayarlamama rağmen sönük görünüyor bana.

Kesinlikle kullanıcı sorunu. Uzun süredir hiçbir sorunla karşılaşmadım, günde 3-4 saat boyunca güneşin (sıcak) altında kalıyor, yani hem sağlam hem performanslı. Zaten ölü piksel çıkarsa yenisini istersiniz..

Sol ekranım IPS, sağ (ana) ekranım TN panel. TN daha canlı ve daha hızlı geliyor gözüme.

Sağ ekran: 1MS 75HZ
Sol ekran: (MS Bilmiyorum, sanırım 5) 60HZ

Aradaki 15HZ o kadar bariz belli ki, 1MS'yi de zaten anlatmaya gerek yok.
+ IPS panel olan ekranımın parlaklığını ve kontrastını ayarlamama rağmen sönük görünüyor bana.

Sağdaki monitörünüzün markası nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı