1000 TL bütçe ile 2x8 DDR4 Laptop RAM'i önerisi

Bu RAM'ı tercih ettim ama markası pek bilindik değil gibiler. Sizce nasıl, laptop için alınır mı?
RAM'in MHz'i 3200 eğer şu an takılı olan RAM'dan daha yüksek veya daha düşük değerlere sahip olan bir RAM taksak iyi olur mu?

Bu RAM'ı tercih ettim ama markası pek bilindik değil gibiler. Sizce nasıl, laptop için alınır mı?

Gayet bilindik bir marka, problem olmaz. Üst kuruluşu yıllardır bellek ve NAND ürüten Micron firması.

RAM'in MHz'i 3200 eğer şu an takılı olan RAM'dan daha yüksek veya daha düşük değerlere sahip olan bir RAM taksak iyi olur mu?

Crucial en iyi markalardandır.

Daha üstünü kullanamazsınız işlemciden ötürü, lehimli bellekler ile daha üstü alınabiliyor. Zaten kullanabileceğiniz en hızlı model bu olur 3200MHz olarak.

Benim RAM 2600MHz yani 2600MHz olan bir RAM'ı tercih etmeliyim.
Eğer bu RAM'ı alıp takarsam performans düşüşü yaşar mıyım?

İşlemciniz 3200MHz destekliyor. CPU-Z içinden SPD kısmına girip slotlarda olan bütün RAM'lerin ekran görüntüsünü atar mısınız? Lehimli RAM 3200MHz olmalı. Sonradan takılan RAM muhtemelen düşük MHz ve ondan dolayı düşük çalışıyor.

İşlemciniz 3200MHz destekliyor. CPU-Z içinden SPD kısmına girip slotlarda olan bütün RAM'lerin ekran görüntüsünü atar mısınız? Lehimli RAM 3200MHz olmalı. Sonradan takılan RAM muhtemelen düşük MHz ve ondan dolayı düşük çalışıyor.

Bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-21 180410.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-21 180410.png
    108,7 KB · Görüntüleme: 9
Slot yazan yerden değiştirip farklı olan RAM'in sayfasını da ekler misiniz?

Boş gözüküyor ve sadece 2 tane slot seçilebiliyor slot kısımında.

Bir şey soracağım sanırım siz benden daha yüksek bir bilgiye sahipsiniz, rica etsem bu bilgisayara takıp da tam performansta kullanabileceğim bir RAM bulabilir misiniz yani bilgisayarın desteklediği RAM özelliklerinin tamamını kullanarak kullanarak tam performans kullanabileceğim bir 16 GB RAM lazım. İnternette araştırdığıma göre RAM'in CL hızı da çok önemliymiş.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-21 180638.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-21 180638.png
    52,4 KB · Görüntüleme: 10
Boş gözüküyor ve sadece 2 tane slot seçilebiliyor slot kısımında.

Lehimli RAM görünmüyor, ilginç. Takılan ikinci bellek zaten 3200MHz. Windows yanlış görüyor olabilir. 3200MHz almanız zaten problem teşkil etmez. Ekstra olarak RAM ile baktığınız çoğu şey desktop için muhtemelen. SO-DIMM RAM'ler daha standart olur. CL22 dışında opsiyonunuz yok. Bazı üreticiler BIOS içinden düşürme imkanı sunuyor sadece.

Geri
Yukarı