1000 TL bütçe ile 2x8 DDR4 Laptop RAM'i önerisi

yunusemrecakir

Femtopat
Daha fazla  
Laptopum için DDR4 2 adet 8 GB RAM almak istiyorum ama malum ekonomi ile şu anda sıfır olup da düzgün bir markanın olan bir RAM'ını almak zor iş. Eğer ucuz ve kaliteli sıfır 2 adet DDR4 8 GB RAM önerisi olan var mı? Belki 2. el de olabilir ama pek güvenmiyorum, kimisi RAM'i eski bilgisayarında kullanmış oluyor ve RAM düzgün çalışmıyor. Bu tür şeyler yaşamak istemiyorum ve düzgün laptop RAM'i almak istiyorum. Bütçem 800TL ama biraz daha biriktirip 1000TL RAM de alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci nedir ve laptop modeli nedir?

DDR4 ama hangi özelliklerde? Gerekli olan hiçbir bilgi konuya eklenmemiş. Hiç yoktan laptop marka ve modeli ekleseydiniz. Piyasada en ucuz 8 GB RAM bile nereden bakılsa 600TL. 1.000TL'ye sıfır 2x8GB kit bulmak hayal gibi bir şey sayılır.

DDR4 ama hangi özelliklerde? Gerekli olan hiçbir bilgi konuya eklenmemiş. Hiç yoktan laptop marka ve modeli ekleseydiniz. Piyasada en ucuz 8 GB RAM bile nereden bakılsa 600TL. 1.000TL'ye sıfır 2x8GB kit bulmak hayal gibi bir şey sayılır.

Ben de zaten bunun için sıfır bulmak mümkün değilse 2. el olabilir diye dediydim. Laptop bilgilerini az önce belirttim.

İşlemci nedir ve laptop modeli nedir?

Acer Aspire 5 A515-56G Intel Core i5 1135G7 MX450.

Ben de zaten bunun için sıfır bulmak mümkün değilse 2. el olabilir diye dediydim. Laptop bilgilerini az önce belirttim.

Acer Aspire 5 A515-56G Intel Core i5 1135G7 MX450.

Bu laptopta bir adet lehimli RAM ve 1 adet boş slot var sanırım, o yüzden 2 adet değil içindeki RAM'le uyumlu 1 adet almalısın, CPU-Z SPD ve Memory kısımlarının ekran görüntüsünü ekler misin?

1 slot var, maksimum 32 GB takılabiliyor tek slota su an. Diğer RAM lehimli.

8 GB isterseniz;

Satıcılara dikkat edin, sahtesi çok.

Bütçe artarsa 16 GB;

Bu laptopta bir adet lehimli RAM ve 1 adet boş slot var sanırım, o yüzden 2 adet değil içindeki RAM'le uyumlu 1 adet almalısın, CPU-Z SPD ve Memory kısımlarının ekran görüntüsünü ekler misin?

Hayır Görev Yöneticisi'nden baktım ve 2 RAM slotu var diye gösterdi.

1 slot var, maksimum 32 GB takılabiliyor tek slota su an. Diğer RAM lehimli.

8 GB isterseniz;

Satıcılara dikkat edin, sahtesi çok.

Bütçe artarsa 16 GB;

Hayır görev yöneticisinde 2 RAM slotu var diyor ve 2'si de kullanılıyor diye görünüyor.

Bir sitede bu bilgisayarın 1 tane slotu olduğu söyleniyor. Ama benim laptopumda 2 slot var.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-20 163919.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-20 163919.png
    54,7 KB · Görüntüleme: 6
  • Ekran görüntüsü 2024-02-20 164415.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-20 164415.png
    88,4 KB · Görüntüleme: 6
  • Ekran görüntüsü 2024-02-20 164546.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-20 164546.png
    21,8 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Hayır görev yöneticisinde 2 RAM slotu var diyor ve 2'si de kullanılıyor diye görünüyor.

Böyle bir durum yok, Windows lehimli RAM'i slot sanıyor. Tek slot mevcut. Zaten CPU-Z bunu söylüyor 2x64bit olarak. 4 GB lehimli ve 4 GB SO-DIMM slotunda RAM mevcut. Hatta siz içini açmadan ben size bu bilgiyi sunayım;

1708440704790.png

Kaç slot varmış?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir durum yok, Windows lehimli RAM'i slot sanıyor. Tek slot mevcut. Zaten CPU-Z bunu söylüyor 2x64bit olarak. 4 GB lehimli ve 4 GB SO-DIMM slotunda RAM mevcut. Hatta siz içini açmadan ben size bu bilgiyi sunayım;

Eki Görüntüle 2121500

Kaç slot varmış?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçekten çok teşekkür ederim, şimdiden bu bilgiyi öğrenmem iyi oldu fakat bu bilgisayarla uyumlu 16 GB RAM var mı? Varsa gönderebilir misin?

Gerçekten çok teşekkür ederim, şimdiden bu bilgiyi öğrenmem iyi oldu fakat bu bilgisayarla uyumlu 16 GB RAM var mı? Varsa gönderebilir misin?

Az yukarı da uyumlu bellekleri atmıştım, 16 GB model de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı