1000 TL bütçe ile 2x8 DDR4 Laptop RAM'i önerisi

Lehimli RAM görünmüyor, ilginç. Takılan ikinci bellek zaten 3200MHz. Windows yanlış görüyor olabilir. 3200MHz almanız zaten problem teşkil etmez. Ekstra olarak RAM ile baktığınız çoğu şey desktop için muhtemelen. SO-DIMM RAM'ler daha standart olur. CL22 dışında opsiyonunuz yok. Bazı üreticiler BIOS içinden düşürme imkanı sunuyor sadece.

Tamam ben de BIOS bile hızlı olsun diyorum yani bilgisayara takabileceğim en hızlı ve en performanslı tam kapasiteli bir RAM bulmam lazım. Ama 16 GB olması lazım.

Tamam ben de BIOS bile hızlı olsun diyorum yani bilgisayara takabileceğim en hızlı ve en performanslı tam kapasiteli bir RAM bulmam lazım. Ama 16 GB olması lazım.

Hocam opsiyonunuz yok zaten. Konu başında attım. Bu üründe BIOS içinde RAM için bir ayar yok diye hatırlıyorum. Attığım Crucial 16 GB modeli alıp kullanabilirsiniz rahatlıkla.

Hocam opsiyonunuz yok zaten. Konu başında attım. Bu üründe BIOS içinde RAM için bir ayar yok diye hatırlıyorum. Attığım Crucial 16 GB modeli alıp kullanabilirsiniz rahatlıkla.

Bu RAM olur mu ve bu RAM'ın 3200MHz olan modeli var mı?

Buna gerek yok, 3200MHz alıp geçebilirsiniz. Geriyi uyumlu çalışır zaten JEDEC profilinden ötürü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki PC ile aynı benimki de ama sizin dediğinize göre benim RAM lehimli ama bu videonun 2:50 de RAM'i oturtuyor.

Buna gerek yok, 3200MHz alıp geçebilirsiniz. Geriyi uyumlu çalışır zaten JEDEC profilinden ötürü.

Peki sizin tercih ettiğiniz yani üsttekini mi alayım yani?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu videodaki PC ile aynı benimki de ama sizin dediğinize göre benim RAM lehimli ama bu videonun 2:50 de RAM'i oturtuyor.

Zaten belirttim, 1 adet lehimli 1 adet SO-DIMM slotu var diye. Video içinde olan SO-DIMM slotu 1 adet.

Peki sizin tercih ettiğiniz yani üsttekini mi alayım yani?

Evet, üst mesajlarda attığım 3200MHz Crucial 16 GB CL22 RAM'i alıp takabilirsiniz. Güle güle kullanın.

Zaten belirttim, 1 adet lehimli 1 adet SO-DIMM slotu var diye. Video içinde olan SO-DIMM slotu 1 adet.

Kusura bakmayın benim yanlışım oldu. Daha tam bilgim yok RAM'lar ve laptoplar hakkında.

Evet, üst mesajlarda attığım 3200MHz Crucial 16 GB CL22 RAM'i alıp takabilirsiniz. Güle güle kullanın.

Çok teşekkür ederim bana kaç gündür yardımcı oluyorsun. İyi akşamlar.

Aklında soru işareti varsa zaten laptop çok kolay sökülen bir model, arka kapağı söküp boş slot var mı yok mu bakabilirsin. Doğrusunu söylemek gerekirse ben de aldığım laptopta boş slot olduğunu bildiğim halde söküp bakmış ona göre RAM almıştım. Lehimli RAM senin laptopundaki RAM'in 8 GB olan modeliydi, yanına aldığım RAM ise linkteki model, sorunsuzca Dual olarak çalışıyorlar. Elmacık isimli satıcıdan almıştım.

Geri
Yukarı