1000 TL işlemci önerisi

Maalesef...
Stok sıkıntısı da malum :)

Hocam şimdi mesajlarınıza baktımda RX 480’den mennun değilmişsiniz. Ben MSI Gaming X Plus RX 580 almak istiyordum fakat şimdi arada kaldım GTX 1060 ile fakat GTX 1060 MSI Gaming X Plus 300 Sterlin iken RX 580 MSI Gaming X Plus 262 Sterlin arada Türk Lirası olarak 200 TL’ye yakın fark var beni üzermi RX 580?

Hocam şimdi mesajlarınıza baktımda RX 480’den mennun değilmişsiniz. Ben MSI Gaming X Plus RX 580 almak istiyordum fakat şimdi arada kaldım GTX 1060 ile fakat GTX 1060 MSI Gaming X Plus 300 Sterlin iken RX 580 MSI Gaming X Plus 262 Sterlin arada Türk Lirası olarak 200 TL’ye yakın fark var beni üzermi RX 580?
RX 580 mi GTX 1060 mı diyorsan kesinlikle GTX 1060 derim.
Üretici olarak da MSİ yerine ASUS veya EVGA öneriyorum. O yüzden MSI GAMING modelleri yerine ASUS'un STRIX modelini (şu anda benim de kullandığım) veya EVGA'nın şu modelini düşünebilirsin.

RX 580 mi GTX 1060 mı diyorsan kesinlikle GTX 1060 derim.
Üretici olarak da MSİ yerine ASUS veya EVGA öneriyorum. O yüzden MSI GAMING modelleri yerine ASUS'un STRIX modelini (şu anda benim de kullandığım) veya EVGA'nın şu modelini düşünebilirsin.

Anakart ve Ekran Kartı olarak Asus almaya karar verdim. Hem daha şık hemde daha iyi özelliklere sahip Anakart konusunda bunun haricinde daha hangi ekran kartını seçeceğime karar veremedim. RX 580’mi GTX 1060’mı kafam çok karışık.

Ryzen 5 1600 düşünüyorum. RX 580’in en büyük avantajı benim gözümde FreeSync Monitörler’in fiyatının çok daha ucuz olması. Asus bir model çok hoşuma gitti fiyatıda 180 sterlin civarı.
Satın almadan önce internette kartın FreeSync özelliği hakkında bir kaç araştırma yap, için rahat olsun. İşlemci için Ryzen 5 1500X daha mantıklı geliyor.
Ekran kartı için ise ben hala 1060 kanadındayım :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı