1000 TL kablosuz kulaklık önerisi

manirery

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar, 1000 TL gibi bir bütçem var, kulak içi kablosuz kulaklık almayı düşünüyorum. Genelde basket oynarken, günlük müzik dinlerken kullanacağım. Kafamda Edifier Tws NB2 Pro adlı kulaklık var. Tipi falan hoşuma gitti, incelemeleri de oldukça olumlu. Şu anlık bunu almayı düşünüyorum, önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bu modele bakabilirsiniz mikrofon kalitesi ortalama ses kalitesi ise çok iyi. Uygulamasından EQ ayarları yapabildiğiniz için size uygun bir ayarı elbet bulabilirsiniz.

Bu modele bakabilirsiniz mikrofon kalitesi ortalama ses kalitesi ise çok iyi. Uygulamasından EQ ayarları yapabildiğiniz için size uygun bir ayarı elbet bulabilirsiniz.
Anker markasını ilk defa duydum hocam. Kulaklığı aktif olarak kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız eksileri ve artıları nelerdir hocam?

Anker markasını ilk defa duydum hocam. Kulaklığı aktif olarak kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız eksileri ve artıları nelerdir? Hocam?

Anker markasını özellikle Anker Q serisi ile forumda oldukça çok önerildiğini görebilirsiniz gayet iyi ürünler üreten bir firmadır.

Şu an aktif olarak kullanıyorum ve bence 2 tane eksisi var hatta birisi tam olarak eksi bile sayılmaz. İlki ANC açınca Bass'ta hafif bir değişim oluyor. 2. eksi ise Windows'ta ve Discord'da mikrofonu ve ses kalitesi aşırı derecede kötüleşiyor. ANC açınca bassta değişim olması pek hissedilmiyor ama Windows'ta verdiği performans beni hayal kırıklığına uğrattı.

Artılarına gelirsek en büyük artısı AirPods'lar da bile bulamadığım dengeli bir ses performansı var. Mikrofonu günlük görüşmeler için gayet uygun ve dışarıda yüksek sesli bir ortamda bile sesim rahatlıkla anlaşılabiliniyor. Çok ağır bir şekilde düşecek mi diye test etmedim ancak kulağa çok iyi bir şekilde oturduğu için düşeceğini sanmıyorum zaten 12 çeşit kulakçık boyu ile birlikte geliyor.

Anker markasını özellikle Anker Q serisi ile forumda oldukça çok önerildiğini görebilirsiniz gayet iyi ürünler üreten bir firmadır.

Şu an aktif olarak kullanıyorum ve bence 2 tane eksisi var hatta birisi tam olarak eksi bile sayılmaz. İlki ANC açınca Bass'ta hafif bir değişim oluyor. 2. eksi ise Windows'ta ve Discord'da mikrofonu ve ses kalitesi aşırı derecede kötüleşiyor. ANC açınca bassta değişim olması pek hissedilmiyor ama Windows'ta verdiği performans beni hayal kırıklığına uğrattı.

Artılarına gelirsek en büyük artısı AirPods'lar da bile bulamadığım dengeli bir ses performansı var. Mikrofonu günlük görüşmeler için gayet uygun ve dışarıda yüksek sesli bir ortamda bile sesim rahatlıkla anlaşılabiliniyor. Çok ağır bir şekilde düşecek mi diye test etmedim ancak kulağa çok iyi bir şekilde oturduğu için düşeceğini sanmıyorum zaten 12 çeşit kulakçık boyu ile birlikte geliyor.
Hocam tam bir bass hastasıyım, tatmin eder mi?

2. eksi ise Windows'ta ve Discord'da mikrofonu ve ses kalitesi aşırı derecede kötüleşiyor.
Bu tamamen normal. Bluetooth limitleri bu kadar.
Bütün TWS kulaklıklarda bu sorun var.

Hocam tam bir bass hastasıyım, tatmin eder mi?

Uygulamanın EQ ayarları o kadar çeşitli ki bass anlamında sizi tatmin edecek bir ayarı elbet bulursunuz. Misal ben şu an uygulamanın benim duyabildiğim seslere göre yaptığı ayardayım ve bassları gayet tatmin ediyor.

Bu tamamen normal. Bluetooth limitleri bu kadar.
Bütün TWS kulaklıklarda bu sorun var.

Evet AirPods kullandığım zamanda bu sorundan müzdarip oldum. Hiçbir TWS kulaklığın Windows için optimizasyon yapmaması üzücü.

Uygulamanın EQ ayarları o kadar çeşitli ki bass anlamında sizi tatmin edecek bir ayarı elbet bulursunuz. Misal ben şu an uygulamanın benim duyabildiğim seslere göre yaptığı ayardayım ve bassları gayet tatmin ediyor.

Evet AirPods kullandığım zamanda bu sorundan müzdarip oldum. Hiçbir TWS kulaklığın Windows için optimizasyon yapmaması üzücü.
Windows'a özel bir sorun da değil.
Linux, MacOS, Android, IOS gibi her illetim sisteminde bu limit mevcut.
Bluetooth standardının limiti bu. Yazılımsal bir şey değil.

Ana kulaklığım Anker SoundCore Liberty 2 Pro kulaklığı kullanıyorum, gayet güzel kulaklık.
Uygulamadan yaptığınız EQ ayarları direkt olarak kulaklığa uygulanıp donanımsal EQ kullanıyor.
Kullandıpınız her cihazdan teker teker EQ ayarlamanıza gerek kalmıyor ve donanımsal EQ olduğu için ses seviyesi düşmesi sorunu olmuyor.

Not: Liberty 2 Pro modelini kullanıyorum, Liberty Air 2 Pro değil.

Kullandığım EQ:

Screenshot_20220724-190558_Soundcore.png

Hocam çok teşekkürler. Yazdığım kulaklık nasıldır sizce? Biraz göz attım yorumları, incelemeleri falan çok güzel. Görünüşü de hoşuma gitti.

Hocam çok teşekkürler. Yazdığım kulaklık nasıldır sizce? Biraz göz attım yorumları, incelemeleri falan çok güzel. Görünüşü de hoşuma gitti.

Kulaklık hakkında pek bir fikrim yok sosyalde de kullanan birileri var mı bilmiyorum. Zaten Türk forumlarından TWS kulaklık konularında geri dönüş almanız bayağı zor daha detaylı bilgi için Reddit konularına bakabilirsiniz. Bende zaten bu kulaklığı almadan önce Reddit'te bir ton araştırma yapmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı