1000 TL'ye kadar sıvı soğutma önerisi

Serkan T

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha önce bu soru ile ilgili açılmış konuları okudum. Genellikle SilverStone PF240 veya Cooler Master önerilmiş... PF240'ta ses problemi yasayan arkadaşlar varmış. Benim önceliğim ses. Sessiz bir model istiyorum. PC'de yaptığım iş dolayısı ile fan kafamı şişiriyor, yoksa işlemcim R5 3600X 4.3 GHz'de sabit voltajla 72-73 derece bandını görüyorum (en fazla) ama ses çok fazla. Rica etsem bu konuda bana yardımcı olur musunuz lütfen? Sistemi yeni topladim, 2 ay oldu.
  • Kasa: Aerocool Air Hawk Duo.
  • İşlemci: Ryzen 5 3600X.
  • Anakart: MSI Tomahawk Max B450M.

Merhaba arkadaşlar, daha önce bu soru ile ilgili açılmış konuları okudum. Genellikle SilverStone PF240 veya Cooler Master önerilmiş... PF240'ta ses problemi yasayan arkadaşlar varmış. Benim önceliğim ses. Sessiz bir model istiyorum. PC'de yaptığım iş dolayısı ile fan kafamı şişiriyor, yoksa işlemcim R5 3600X 4.3 GHz'de sabit voltajla 72-73 derece bandını görüyorum (en fazla) ama ses çok fazla. Rica etsem bu konuda bana yardımcı olur musunuz lütfen? Sistemi yeni topladim, 2 ay oldu.
  • Kasa: Aerocool Air Hawk Duo.
  • İşlemci: Ryzen 5 3600X.
  • Anakart: MSI Tomahawk Max B450M.
R5 3600 ve PF240 kombinasyonum var. Gayet de sessiz ve soğuk. Ekstradan 2 fan takıyorsunuz ne kadar sessizlik bekliyorsunuz ki? BIOS üzerinden doğru sıcaklıkta doğru fan hızını ayarlarsanız sessizce kullanabilirsiniz. Ayrıca Arctic Liquid Freezer II 240mm'de bakabilirsiniz.

Kasanın üst panelinde 240'lık radyatör desteği var. Normal şartlarda sığar.
LF-240'ın radyatör kalınlığı 3,8cm. Standart radyatör kalınlığı 2,7cm civarlarında oluyor. Fanla birlikte 6,3cm boşluk gerekiyor üst panelde.

Geri
Yukarı