1000 TL'ye klavye önerisi

Bütçe
1000
Hocalarım, öncelikle sağ olun. Arkadaşın önerdiği DK61e marka klavye bana uygun geldi. Ondan önce klavye alacağım, foruma gireyim konu açayım bilgili abilerim vardır falan dedim bir baktım kargaşa çıkmış. Arkadaşın önerdiği DK61e marka hem görüntü hem de su geçirmezlik olarak beni cezbetti. Ha bu arada bir işte çalıştığım için konuya uzak kaldım. Buradan tüm cevap veren ve bana yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.

Edit: Bilgisizim ama son bir sorum daha var. Çok ses çıkartsın veya çıkartmasın önemli değil. (tam olarak ne istediğimi ben de bilmiyorum ama) hangi Switch'ten almalıyım? Brown, Blue ve red. Arasındaki farkları ve hangisi daha iyi olur yazarsanız sevinirim hocalarım. İyi geceler...
Kısa kesecek olursak dota lol gibi oyunlar oynuyorsan blue/green switch, FPS oyunları oynuyorsan red, brown, yellow switch tercih etmelisin.

Kısa kesecek olursak DotA LoL gibi oyunlar oynuyorsan blue/green Switch, FPS oyunları oynuyorsan red, brown, yellow Switch tercih etmelisin.

Böyle bir durum yok. Ses seven clicky, hissiyat isteyen tactile, hız isteyense linear yapıda Switch tercih eder.
Clicky Switch kullanan kişiler FPS oyunları gayet iyi oynayabilir aynı şekilde tactile ve linear kullanan da.

Keza DotA LoL gibi oyunlarda da tepki süresi ve tuşa basma hızın önemli. (hatta FPS'e göre daha kritik ve önemli olabilir. Örnek olarak ise DotA invoker handcam vb aramalar yaparsanız görürsünüz.) Neye göre göre böyle bir çıkarımda bulundunuz merak ediyorum açıkçası.

Hocam iki türden de oynuyorum. Ne yapacağım?

Basit çıt çıt sesten hoşlanıyorsanız Blue, sessiz olsun ama hissiyatlı olsun dersen brown (basarken bir engel varmış gibi hissiyatı var), eğer sessiz olsun bastığım gibi algılasın diyorsan da red.

Bana sorarsan red swtich alıp devam et.

Böyle bir durum yok. Ses seven clicky, hissiyat isteyen tactile, hız isteyense linear yapıda Switch tercih eder.
Clicky Switch kullanan kişiler FPS oyunları gayet iyi oynayabilir aynı şekilde tactile ve linear kullanan da.

Keza DotA LoL gibi oyunlarda da tepki süresi ve tuşa basma hızın önemli. (hatta FPS'e göre daha kritik ve önemli olabilir. Örnek olarak ise DotA invoker handcam vb aramalar yaparsanız görürsünüz.) Neye göre göre böyle bir çıkarımda bulundunuz merak ediyorum açıkçası.

Basit çıt çıt sesten hoşlanıyorsanız Blue, sessiz olsun ama hissiyatlı olsun dersen brown (basarken bir engel varmış gibi hissiyatı var), eğer sessiz olsun bastığım gibi algılasın diyorsan da red.

Bana sorarsan red swtich alıp devam et.

Red Switch öneririm.

Red alıyorum hocam. Blue, red gibi bastığım gibi algılamayacaksa red alır geçerim. Teşekkürler...

Geri
Yukarı