1000 TL'ye Q8300 Sistem Yükseltme

XenastraphobiaC

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık olarak 1000 TL gibi bir bütçem var ve bilgisayarımın bazı parçalarını değiştirmek istiyorum. Ne değiştirmem gerektiğini ve ne almam gerektiğinden pek emin olamadığım için sizlerin de fikirlerini almak isterim. Sistemim şöyle;

Intel Core 2 Quad Q8300 2.5Ghz (İşlemci)
Asus p5p43TD (Anakart)
Sapphire HD7870 2GB 256bit (Ekran Kartı)
Kingston HyperX 1333Mhz 2x4 gb(8gb(RAM)
Samsung HD103SJ 1TB
Xigmatek 600+80(Power)

1 yıl kadar önce power ve ekran kartı değişikliği yapmıştım. Bunun dışında diğer parçaları değiştirmeyi düşünüyorum. Tabi sıra ile yani aklımda önce işlemci ve anakart daha sonra diğer parçaları ve kesinlikle AMD işlemci olmadı. FX8 gibi bir şeyler düşünüyorum ama anakart konusunda çok bir bilgim yok. Yani topladığım sistem şu an ki sistemimle de uyumlu daha sonra RAM veya SATA 3 SSD gibi değişiklikleri de kaldırabilmeli şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu parçalar sizin için çok iyi olacaktır. İleride bir ekran Kartı takviyesi yaparsınız süper olur.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    70,7 KB · Görüntüleme: 333
  • image.jpg
    image.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 304
Msi H81 P33 anakart, İ3 4160 işlemci ve R9 270X. Arkadaşın yazdığı çok alakasız olmuş.İleridede 120 GB bir SSD ekleyebilirsiniz, isteğe göre.

Ekran kartını şuan R9 270X ile değiştirmek çok büyük fark yaratmaz. Onun için R9 380 veya GTX 960 ile en az değiştirmeni öneririm.
Bunlarlar değiştirsen yeter. Hatta RAM'lerde durabilir ama değiştirirsen fena olmaz. Biraz daha para biriktir R9 380 veya GTX 960 al.
950upg.PNG

Ekran kartını şuan R9 270X ile değiştirmek çok büyük fark yaratmaz. Onun için R9 380 veya GTX 960 ile en az değiştirmeni öneririm.
Bunlarlar değiştirsen yeter. Hatta RAM'lerde durabilir ama değiştirirsen fena olmaz. Biraz daha para biriktir R9 380 veya GTX 960 al.
Eki Görüntüle 93242
RAM'ler gereksiz kalır. 960 alınabilirse bal kaymak olur.

Eki Görüntüle 93242
yazımda da yazdığım gibi ekran kartını değiştirmeyi düşünmüyorum ve kesinlikle amd işlemci olucak yinede cevabınız için teşekkür ederim

Bu parçalar sizin için çok iyi olacaktır. İleride bir ekran Kartı takviyesi yaparsınız süper olur.
FX 8 işlemcisini garantileştirdim kafamda sadece buna uyumlu güzel bir anakart ve ram eksiğim var ram 4gb de yeter diye düşünüyorum 1600'den yüksek bir şeyler var kafamda şuanlık

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı