10000 TL PC tavsiyesi

Taylance

Decapat
Arkadaşlar selamlar,

Öncelik ile sevgili Technopat ailesine teşekkür ederim. Hem sağladığı faydalı bilgiler için hemde bu paylaşımları yapmamızı sağladıkları için.

Uzun süredir laptop kullanıcısıyım Asus N550Jv bilgisayarım 3. kez kuzey chipset arızası verdikten sonra gemileri yaktım ve bu işe giriştim. Amacım almışken iyisini almak. Tabi bütçe durumum 10000-9000 TL arası, 1 haftadır ne nedir videolardan izleyerek öğrendim. OC nedir M.2 nedir, parça uyumları falan derken böyle bir sistem düşünmekteyim.

Sizlerinde bu iyi değil yada şu daha iyi gibi ekleme çıkarma için tavsiyelerinizi alırsam memnun olurum.

Bilgisayardan beklentim. Oyun performansı, civ6, assasin, FM, simulator oyunlar (flight simulation) ve ne yazık ki daha önce oynayamadığım ama şimdi oynamak için sabırsızlandığım Call of Duty ve benzerleri seri oyunlar. Bunların dışında adobe premiere, photoshop, autocad, matlab

Uzun süre idare etsin istiyorum. 6-7 yıl yormasın beni.

Ana kart olarak Carbon model yerine Edge wifi modelini düşünüyorum. Daha uygun ve ama aralarında ciddi bir fark yok sanırım.

-AMD Ryzen 7 3700X 3.6GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
- MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 HDMI PCIe 4.0 ATX Anakart
- MSI GeForce GTX 1660 Ti GAMING 6G 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

- GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit Ram
- CORSAIR 480GB Force MP510 NVMe M.2 SSD (3480MB Okuma / 2000MB Yazma)
- CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa

Son düzenleme:
Farkındayım. İlk başta RTX 2060 seçtim ama benim için 12.000TL pisikolojik sınırın üzerine çıkıyor. Oyun oynama sürem resimler ve videolar ile geçirdiğim süreden daha az bu sebeple işlemciye ağırlık verdim.
Anakart iyi değil önermem. Asus ve Gigabyte tarafına bakmanız daha iyi olur.
Tavsiye edeceğiniz bir model var mı?

Alternatif sistem:

veya

MSI uygun fiyatları anakartları önermem:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Alternatif sistem:

veya

MSI uygun fiyatları anakartları önermem:
MSI tarafına takılıp kalmıştım. Güzel bir sistem olmuş. Toplayıp maliyetine bakıcam. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı