10000 TL Sistem Önerisi

Bütçe
10.000TL
Merhaba dostlarım. An itibari ile ikinci el 5000TL'ye 3060 Ti almış bulunmaktayım. Eğer ekran kartının FurMark değerlerini merak ediyorsanız son açtığım konuya bakabilirsiniz. Ekran kartı dışında hiçbir parçam yok henüz, diğer parçalar için bütçem 8000TL civarıdır. Önerilerinizi bekliyorum. (monitör dahil 144Hz)

Diğer parçaları da 2. el alın. 5600, B450M çipsetli bir anakart, para artarsa 8*2 RAM 3200/3600 MHz, 600W kaliteli bir PSU, kısa süreliğine SATA SSD kullanın.

Merhaba dostlarım. An itibari ile ikinci el 5000TL ye 3060Ti almış bulunmaktayım. Eğer ekran kartının FurMark değerlerini merak ediyorsanız son açtığım konuya bakabilirsiniz. Ekran kartı dışında hiç bir parçam yok henüz, diğer parçalar için bütçem 8000TL civarıdır. Önerilerinizi bekliyorum. (Monitör dahil 144hz)
Tamda 11.500'e monitör dahil sistem atacaktım.

Diğer parçaları da 2. el alın. 5600, B450M çipsetli bir anakart, para artarsa 8*2 RAM 3200/3600 MHz, 600W kaliteli bir PSU, kısa süreliğine SATA SSD kullanın.

İkinci el ile sıfır arasında neredeyse fiyat farkı yok denecek kadar az. Bir göz atabilirseniz eğer B450 ve 5600 sarı site fiyatlarına ve sıfır fiyatlarına ikinci el almanın cok mantıksız oldugunu eminim sizde göreceksiniz. Monitör konusunda haklısınız ama. :)
Tamda 11.500'e monitör dahil sistem atacaktım.
Güzel kelepir bir ekran kartı yakaladım. Kaçırmamak istedim. Nasip değilmiş :D

İkinci el ile sıfır arasında neredeyse fiyat farkı yok denecek kadar az. Bir göz atabilirseniz eğer B450 ve 5600 sarı site fiyatlarına ve sıfır fiyatlarına ikinci el almanın cok mantıksız oldugunu eminim sizde göreceksiniz. Monitör konusunda haklısınız ama. :)

Hocam olabildiğince pazarlık yapma şansınız olur. Bütçeniz 8000₺ monitör dahil diyorsunuz. Bu bütçede 100-200₺ bile kâr olur sizin için.

Hocam olabildiğince pazarlık yapma şansınız olur. Bütçeniz 8000₺ monitör dahil diyorsunuz. Bu bütçede 100-200₺ bile kâr olur sizin için.

Anladım hocam. Peki anakartı 300TL fark ile sıfır almak daha mantıklı değil mi? Kompansatörler vs zarar gördüyse anlayacak kapasitede değilim çünkü.

Ayrıca 5500 ve 5600 arasında kaldım. Onu da belirtmek isterim. Ben aradaki farkı çok sanıyordum fakat neredeyse aynıymış. Testten teste fark ediyor sanırım.

Anladım hocam. Peki anakartı 300TL fark ile sıfır almak daha mantıklı değil mi? Kompansatörler vs zarar gördüyse anlayacak kapasitede değilim çünkü.

Mantıklı olur hocam. Anakart için ucuzdan alıp kapalı şekilde satanlardan bahsetmek istemiştim yoksa sarı sitede kullanılmış anakartı önermem. Monitörü bütçeden çıkartıp idareten küçük bir ekran varsa ona bağlayıp kullanın derim hocam. İkinci elde hesaplayıp tüm parçaları artan fiyatı atabilir misiniz? Monitör için şartlarınız varmıdır? G24-20 öneririm monitörde sıfır olarak.

Selam konuyu yeni görüyorum 11.000 TL'ye kadar çıkma imkanınız varsa;
12.000 TL için;
Şimdi gelelim asıl bomba 10.000 TL bu konuda en performanslı olan 2. el ekran kartı alıp sıfır sistem almak yani tek tek toplamak.

10.340 TL ediyor 11 çıkarsa hazır sistemler var.

Bu şekilde alınabilir.

Hangi ilde oturuyorsunuz? En mantıklısı ekran kartsız 2.el bir sistem almak.

Mersin'de ikametgâh ediyorum. Fakat ekran kartını İstanbul'dan bir arkadaşıma aldırdım. Problem olmuyor yani tanıdıklar sağ olsun. :)
Selam konuyu yeni görüyorum 11.000 TL'ye kadar çıkma imkanınız varsa;
12.000 TL için;
Şimdi gelelim asıl bomba 10.000 TL bu konuda en performanslı olan 2. el ekran kartı alıp sıfır sistem almak yani tek tek toplamak.

Bu şekilde alınabilir.
Yukarıda son yazdığımı kaçırdınız sanırım, ekran kartını almış bulunmaktayım. :)
Mantıklı olur hocam. Anakart için ucuzdan alıp kapalı şekilde satanlardan bahsetmek istemiştim yoksa sarı sitede kullanılmış anakartı önermem. Monitörü bütçeden çıkartıp idareten küçük bir ekran varsa ona bağlayıp kullanın derim hocam. İkinci elde hesaplayıp tüm parçaları artan fiyatı atabilir misiniz? Monitör için şartlarınız varmıdır? G24-20 öneririm monitörde sıfır olarak.
144Hz olsa yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı