Türk Telekom 1000 Mbps için hangi modemi veriyor?

Reis biz 500mbs kullanıyoruz ve bize Zyxel EX3301-T0 verdiler. Biz Turk Telekom Gpon üzerinden Kablonet kullanıyoruz fakat arızaya kuruluma vs Türk Telekom geliyor.

1000 alamazsın. 950 Mbit sınırı var FTTH fiberde. 950'in üstünde alamazsın.

950 alsak yine iyi hocam internet 350-450 stabil en fazla 700'ü gördüm bugün O'da zar zor dahası gelmedi, gerçekten nankör değilim ama 950'nin 950'sini de kullanabilmem gerekiyor çünkü lazım ve para ödüyorum ben 950 ya da 800 üstü görmeyeceksem boşuna ödemiş sayılıyorum.

Kablosuz yapıyorum ama ne önemi var kablolu yapsamda aynısı olacak çünkü cihazlarım Gbps gibi değerleri kablosuz destekliyor zaten.
5ghz ile baglaniyorsan ayarlardan 802.11/ac/ax olarak değiştir. 80mhz de çalışıyordur büyük ihtimal. Bir de ont (modemin yanında verilen küçük cihaz) fiber kablonun girdiği konnektör rengi yeşil mi mavi mi?

1000 alamazsın. 950 mbit sınırı var ftth fiberde. 950'in üstünde alamazsın.
Sınır yok. ONT ve routerın 1Gbps desteklemesi yüzünden 970-980 Mbps gibi sabitlenirsiniz. Linux kullanırken 116MB/sn değerini rahatlıkla görüyordum...

Kablosuz yapıyorum ama ne önemi var?Kablolu yapsam aynısı olacak çünkü cihazlarım Gbps gibi değerleri kablosuz destekliyor zaten.
Hayır o işler öyle yürümüyor. Firmanın verdiği router ile kablosuz Gbps hızları görmeniz pek mümkün değil. Bunlar giriş-orta seviye arası cihazlar. Bilgisayarınızı kabloyla bağlamadıkça pek verimli olmuyor...

Geri
Yukarı