10000 TL Sistem Önerisi

furiely

Hectopat
Bu ay içerisinde 10.000 TL’lik bir masaüstü bilgisayar toplamak istiyorum. Amacım oyun oynamak ve yayın yapmak.

Fakat ben de bir takıntıdır ki işlemcim Intel, anakart ve ekran kartım Asus veya MSI olacak. Monitör dahil.

Sistem önerisi yapabilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok rahat i5 8600K sistem toplanabilir, fazlasıyla yeterlidir.

Eğer bu bütçeye 1080TI istiyorsanız işlemciden kısıp istediğiniz marka ekran kartı takabilirsiniz.

Sonradan gelen düzenleme: Kusura bakmayın en son attığınız mesajı görmedim.

İsteklerinize uygun 2K monitörlü, GTX 1080 ve Intel tabanlı bir sistem toplanabilir o halde.
Sistem önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Öncelikle marka takıntınızı aşmanız gerek. Bir markaya karşı sempati duyarsınız o ayrıdır fakat MSI ve ASUS en kaliteli ürünleri üretmiyorlar mesela. Aynı kaliteyi daha pahalıha satıyorlar. Eğer bu bütçeye 1080TI istiyorsanız işlemciden kısıp istediğiniz marka ekran kartı takabilirsiniz.
Dostum ben bu koşulları sundum. Konu içeriğine göz atarsan 1080 Ti olacak diye şartta koşmadım.

Sistem önerilerinizi (koşullarım) dahilinde bekliyorum..

Sistem önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Dostum ben bu koşulları sundum. Konu içeriğine göz atarsan 1080 Ti olacak diye şartta koşmadım.

Sistem önerilerinizi (koşullarım) dahilinde bekliyorum..
Mesajımı düzelttim zaten. Siz 10.000 TL diyince direkt olarak 1080TI ile 4K bir sistem toplayacağınızı düşündüm.

SDSADSAAS.png

PSU: FSP 600W Hydro Serisi 80+ Bronz Güç Kaynağı
SSD: Samsung 860 Evo 250GB 560MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı
HDD: Toshiba P300 High Performance 3.5" Sata 3.0 1TB Sabit Disk Fiyatı
Monitör: Dell S2417DG 23.8" 1ms 165Hz (HDMI+Display+4xUsb3.0 ) G-Sync Fiyatı

Toplam 9950 TL civarı tutuyor.

Tek eksik soğutucu kaldı. Bütçenizi 150 TL aşarsanız bir de hava soğutma eklememiz lazım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı