10000TL Bütçeli Oyun Laptop Önerisi

Isınma konusunda ben hiçbir sorunla karşılaşmadım. Yük altında uzun süreli kullanımda performansından ödün vermiyor, 75 derecelerde seyrediyor. Yeni kasa tasarımında arkadan 2 hava girişi, yanlardan 2 hava çıkışı var. CPU ve GPU'nun bulunduğu bölgeler magnezyum bloklarla desteklendiği için ısıyı rahatça emip fanlar yardımı ile dışarı atıyorlar. PUBG oynamıyorum ama Apex Legends'da uçakta iken ortalama 90, oyun içinde 120 FPS alıyorum. (Turbo Mod kapalı, Fanlar stok çalışıyor ve undervolt yaptım)
Bu durumda V20 modelini tercih edecek gibi duruyorum. Undervolt dediğiniz işlem nedir?

Ben 3 aydır Tulpar T7 20.2.1 kullanıyorum şuana kadar en ufak sıkıntı çıkmadı, ısı değerleride gayet iyi üstüne 1TB HDD eklettirdim. En sevdiğim kısmıda 17.3 ekran olması. Tüm oyunlarıda Ultrada kasmadan oynattırdı. Ancak fiyatı 12.000TL civarı. Bütçenize uymayabilir ancak kafanızda azıcık soru işareti kaldırabilir.

Undervolt işlemi ile işlemciye gelen elektriği kısarak performansını kısıtlıyor ve daha serin çalışmasını sağlayabiyorsunuz. Zaten cihazın çok güçlü bir işlemcisi olduğu için undervolt yaptım ben

Ben 3 aydır Tulpar T7 20.2.1 kullanıyorum şuana kadar en ufak sıkıntı çıkmadı, ısı değerleride gayet iyi üstüne 1TB HDD eklettirdim. En sevdiğim kısmıda 17.3 ekran olması. Tüm oyunlarıda Ultrada kasmadan oynattırdı. Ancak fiyatı 12.000TL civarı. Bütçenize uymayabilir ancak kafanızda azıcık soru işareti kaldırabilir.
Sanırım Tulpar T5 V21.1.2 veya Tulpar T7 V20.2.1 alacağım çok arada kaldım T5'in işlemcisi daha iyi i7 10875 T7'nin i7 10700 arada da ciddi bir fiyat farkı var. Sizce 1000TL'den fazla fiyat farkına değer mi?

Dostum, 10750H ile 10300H arasında, oyunlarda çok olmasa da genel performans olarak yabana atılmayacak kadar bir fark var. Ayrıca 2060 çok iyi bir ekran kartı ve hakkı 144Hz diye düşünüyorum. Ve ek olarak 3 yıllık bir Monster kullanıcısı olarak, sorun yaşasan bile her şekilde yardımcı oluyorlar, ve son olarak eski 15.6" yeni 17.3" laptop kullanıcısı olarak, kesinlikle 17.3" öneririm, 17.3" olmasına rağmen 2.5 KG ağırlığa sahip. Lafın özü Tulpar T7 v20.2 modelini öneriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı