10000TL monitör dahil sistem toplama

Eline sağlık dostum. Bu sistemi düşünebilirim. Yalnız daha önceki sistemlerimde Ryzen 3500X kullanmıştım. Bunda pişman olmam umarım.
Sıkıntı yaşamazsınız. Açıkçası ben bütçeyi 800TL kadar arttırıp 6400 almaktansa 6500XT almanızı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada güncel test videoları bulunmakta.

Sıkıntı yaşamazsınız. Açıkçası ben bütçeyi 800TL kadar arttırıp 6400 almaktansa 6500XT almanızı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
burada güncel test videoları bulunmakta.
Değerler güzel valo ve CS de 200 FPS ortalama gayet iyi.

2X
https://www.hepsiburada.com/samsung-24-crg5-4-ms-144-hz-full-hd-hdmi-freesync-kavisli-monitor-lc24rg50fzrxuf-p-HBCV000020AWYN?magaza=Samsung Türkiye

Bu şekilde 10800TL tutuyor. Anakartta PCI-e 4.0 desteği var. İsterseniz ekran kartını RX 6400 ile değiştirip XFX Speedster SWFT 105 AMD Radeon RX 6400 RX-64XL4SFG2 4GB GDDR6 64Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı - incehesap.com 10000TL'ye getirebilirsiniz. @messinicocugu hocam eklemek istediğiniz bir şey varsa iyi olur.

Ayrıca konu içerisinde önerilen 1050 Ti'den çok çok daha iyidir.

Siz videodakinden yüksek ihtimal daha iyi FPS alacaksınız. Topladığım sistemdeki anakart PCI-e 4.0 destekliyor. Videodaki anakart PCI-e 3.0 destekliyor.
Bazı sıkıntılı arkadaşlar hala gülücük atıyor. İyi ki böyle sıkıntılı insanlar çoğunlukla forumda denk geliyor. Ailelerine ve arkadaşlarına (varsa) sabır diliyorum.

Bu sistem işlemci yüzünden PCI-e 4.0 desteklemeyecek. PCI-e 3.0 Performansı alacak.
Ek olarak önerdiğim sisteme 100₺ farkla RX 6400 alabiliyorsunuz. bütçenizi aşabilir ama şu şekilde özelleştirmeniz iyi olur:
Screenshot_4.png

Monitör olarak çok bilmiş arkadaşımızın önerdiği Samsung Crg5 monitörü pek önermiyorum ancak onu tercih ederseniz VA panel olduğunu bilin, benim önerim 150₺ daha fazla verip IPS almanız.
Toplam 10.536₺ tutar.

Son düzenleme:
Bu sistem işlemci yüzünden PCI-e 4.0 desteklemeyecek. PCI-e 3.0 Performansı alacak.
Ek olarak önerdiğim sisteme 100₺ farkla RX 6400 alabiliyorsunuz. Bütçenizi aşabilir ama şu şekilde özelleştirmeniz iyi olur:
Eki Görüntüle 1393625
Monitör olarak çok bilmiş arkadaşımızın önerdiği Samsung CRG5 monitörü pek önermiyorum ancak onu tercih ederseniz VA panel olduğunu bilin, benim önerim 150₺ daha fazla verip IPS almanız.
Toplam 10.536₺ tutar.

Bütçeyi arttırıp 27 inç bile alabilirim teşekkürler.

Renk konusunda IPS panel daha iyidir ama kronik ışık sızması sorunu var. VA panel renk konusunda biraz daha düşük seviyede ama ışık sızması sorunu az ve siyah başarımı daha fazla.
Dostum ekteki ürünleri gaming gecesinden aldım. F/P güzel ürünler olduğunu düşünüyorum. Mouse ve kulaklık kaldı zaten kasayıda hazır sistem alırım muhtemelen.
IMG_20220520_224934.jpg
IMG_20220520_224817.jpg

Geri
Yukarı