100Mbps internet yavaş

Gördüğüm kadarıyla VMG3313-B10A model cihazda 5GHz bağlantı sunmuyor. Bu şartlar altında aldığınız hız da fena sayılmaz.

Daha iyisi(en iyisi) için kablolu bağlantı şart. İlla kablosuz olacak ve maksimuma yakın hız isteniyorsa üç seçenek var.

1- 5GHz destekli access point(AP) cihazı almak. Bunu da kablosuz olarak değil kabloyla mevcut modeme bağlamak gereklidir.
2- Mevcut modemi devre dışı bırakarak, VDSL modem içeren router alınıp o cihazla kurulum yapmak.
3- Modem özelliği olmayan(2 numaraya göre daha hesaplı olur) bir router alınır. Bu cihaz dilerseniz AP gibi çalışır. Hepsi de kablolu AP olmaya müsaittir. Ancak kablosuz AP desteklenmeyebilir. İkinci kullanım şekli ise mevcut cihazı köprü moduna aldıktan sonra kablo ile yeni routerın WAN portuna bağlantı yapılır ve yeni cihazdan kullanıcı adı ve parola ile kurulum yapılır.

Kablo satın alacaksanız kaybın en az olması için CAT6 veya üst standartta kablo alınız. CAT6 alınacaksa 23 AWG olduğunu teyit etmenizi tavsiye ederim. Az da olsa 24 AWG olanlara göre daha iyi iletim sağlar.
Hocam az önceki kablonun siparişini iptal ettim yorumlarını okuyunca. Şu 3 kablo arasında kaldım sizce hangisi alınmalı? 10-15 metre arası olması lazım kablonun. 1. Kablo 2. Kablo 3. Kablo

Hocam az önceki kablonun siparişini iptal ettim yorumlarını okuyunca. Şu 3 kablo arasında kaldım sizce hangisi alınmalı? 10-15 metre arası olması lazım kablonun. 1. Kablo 2. Kablo 3. Kablo
Cat6a ya gerek yok. Cat6 23awg olsun alacağın kablo. Bu şekilde bir araştır istersen. Ben de bakayım. Kac metre lazım sana

1. Kablo 26 AWG CAT5e kablodur. Kayıp çok olmasa da CAT6 almanız daha mantıklı. Diğer ikisi olabilir. Ugreen kaliteli markadır. Daha hesaplı CAT6 da bulunabilir.

Merhaba. TT bölgeme yeni hat çekti ve 100Mbps'e kadar destekliyor. Ben de önce ne olur ne olmaz diye 50'lik paketi seçmiştim. Sonra aradım hattımda bir sorun yoksa 100'lük pakete geçmek istediğimi söyledim. Kontrol ettiler ve bir sorun olmadığını söylediler. Ama 100'e geçtikten sonra internet 70Mbps anca veriyor ve performansı 50'den daha düşük durumda şu anda. 1080P60 video falan izlerken donuyor arada saçma sapan. Modem arayüzündeki hat değerlerini aşağıya bıraktım herhangi bir sorun var mıdır yoksa arada olur şeyler midir?

Eki Görüntüle 1399988

Hard disk yvaştır o yüzden inernetle alakası yok bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı