100Mbps internet yavaş

t_a_c

Centipat
Daha fazla  
Türk Telekom'dan fiber internet alıyoruz, 100Mbps. Düzenli olarak bir oyunun betasını indirmem gerekiyor her ay, bu da yaklaşık 50GB. İndirme hızım hep 3-5MB/s arası değişiyor. Bazen 1'e düştüğü oluyor. 50GB'lık oyunu 3-4 saat gibi bir sürede indirebiliyorum. Bazen 10GB güncellemelerim oluyor, onlar da 1-2 saat sürüyor. Arkada internet yiyen her şey kapalı, Google bile. Telefonumdaki Wi-Fi'yı da kapatıyorum. Ama o bahsedilen 12MB/s indirme hızını alamıyorum. Bunun sebebini bilen, yaşayan var mı?

Türk Telekom'dan fiber internet alıyoruz, 100Mbps. Düzenli olarak bir oyunun betasını indirmem gerekiyor her ay, bu da yaklaşık 50GB. İndirme hızım hep 3-5MB/s arası değişiyor. Bazen 1'e düştüğü oluyor. 50GB'lık oyunu 3-4 saat gibi bir sürede indirebiliyorum. Bazen 10GB güncellemelerim oluyor, onlar da 1-2 saat sürüyor. Arkada internet yiyen her şey kapalı, Google bile. Telefonumdaki Wi-Fi'yı da kapatıyorum. Ama o bahsedilen 12MB/s indirme hızını alamıyorum. Bunun sebebini bilen, yaşayan var mı?
Turk Telekom müşteri hizmetlerine durumu açıklayıp arıza kaydı oluşturdunuz mu?

Yaşadım türk telekom abim sağ olsun internet canına göre veriyor. Alt yapı yenilmesi diyor sonra hala aynı. Türk Net hocam.

Turk Telekom müşteri hizmetlerine durumu açıklayıp arıza kaydı oluşturdunuz mu?
Bakmıyorlar Düzelttik diyip 1 ay sonra yine aynı.

Yaşadım türk telekom abim sağ olsun internet canına göre veriyor. Alt yapı yenilmesi diyor sonra hala aynı. Türk Net hocam.

Bakmıyorlar Düzelttik diyip 1 ay sonra yine aynı.
Şehirden şehre değişiyor sanırım müşteri hizmetlerinin kalitesi. Bana gelen yetkili numarasını bile bıraktı ücretsiz ilgilenmek için. Bir sorunum olunca adamı arıyorum gelip kontrol ediyor modemle alakalı oluyor genelde. Haftadan haftaya iğne sokmakta fayda var modeme.

Hızını yükseltin diye yapıyorlar.
TurkNet geçmenizi tavsiye ederim.

Klasik Türk Telekom işte ne beklersin. Adamları arıyorum altyapıda problem var diyorum yardımcı olamayız dediler resmen suratıma o gündür bu gündür kızgınım müşteri hizmetlerine ama yapacak bir şey yok elimden gelen bir şey yok interneti ben almadım sonuçta.

Türk Telekom'da fiber altyapımız vardı. 1000MBPS internet almıştık. Keşke almasaydık. Download 5 6 arası Upload ise 0.3 0.5 arası değişiyordu. Zar zor dayandık o internete. Daha da dayanamadık geçen yıl Superonline'a geçtik. 150Mbps pakette 180'e 50 alıyorum şu an.

Şehirden şehre değişiyor sanırım müşteri hizmetlerinin kalitesi. Bana gelen yetkili numarasını bile bıraktı ücretsiz ilgilenmek için. Bir sorunum olunca adamı arıyorum gelip kontrol ediyor modemle alakalı oluyor genelde. Haftadan haftaya iğne sokmakta fayda var modeme.
Doğru dersiniz hocam değişir ama %5 lik kısım iyi %95 kötü.

Geri
Yukarı