1035G1 ve MX350 Battlefield 1'de düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

GTX 1050 Ti :D

Hectopat
Battlefield 1'i indirdim, oyunu 1080p düşük grafiklere çektim ancak oyun esnasında sadece 4-5 FPS alıyorum, biliyorum bir oyuncu laptopuna sahip değilim ancak bu kadar düşük değerler almam normal mi? Çözümü yok mudur?

Eki Görüntüle 1147561

• Cihaz modeli: Acer Aspire 5 A515 55G
  • İşlemci: Core i5 1035G1
  • RAM: Kingston 8 GB 2666MHz CL19
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX350 2 GB GDDR5
  • SSD: Kingston 512 GB

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    3,2 MB · Görüntüleme: 114
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci çekirdekleri arasında frekanslar çok farklı. Hem de yük altında olmasına rağmen sıcaklık söz konusu değil. Bir çeşit Throttling var gibi. ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından Limits sekmesine girin. Clear'a basın. Ardından oyna girin ancak program arkada açık kalacak şekilde oyuna girin. Oyundan çıkınca bana tekrar Limits sekmesinin ekran görüntüsünü atın.

İşlemci çekirdekleri arasında frekanslar çok farklı. Hem de yük altında olmasına rağmen sıcaklık söz konusu değil. Bir çeşit Throttling var gibi. ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından Limits sekmesine girin. Clear'a basın. Ardından oyna girin ancak program arkada açık kalacak şekilde oyuna girin. Oyundan çıkınca bana tekrar Limits sekmesinin ekran görüntüsünü atın.
ThrottleStop'u daha önce de duymuştum, sistemi Cinebench R20 aracılığı ile yük altına soktuğumda işlemcinin kendini 2 - 2.1 GHz arasına kitlediğini ve test bitinceye kadar bu aralıktan hiç çıkmadığını eklemek isterim. İşlemcinin sürekli 17W'da kalması da dikkatimi çekti. Ayrıca işlemci test esnasında 77 dereceyi geçmedi.

1629907130859.png

ThrottleStop'u daha önce de duymuştum, sistemi Cinebench R20 aracılığı ile yük altına soktuğumda işlemcinin kendini 2 - 2.1 GHz arasına kitlediğini ve test bitinceye kadar bu aralıktan hiç çıkmadığını eklemek isterim. İşlemcinin sürekli 17W'da kalması da dikkatimi çekti. Ayrıca işlemci test esnasında 77 dereceyi geçmedi.

Eki Görüntüle 1148332
17W'ı gelmediyse PL1'i 17 ayarlayıp Clamp'lemiş olmalılar. Bana şu 3 kısmı atın:
ThrottleStop Ana Ekranı
ThrottleStop FIVR sekmesi
ThrottleStop TPL sekmesi.

Geri
Yukarı