1035G1 ve MX350 Battlefield 1'de düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

GTX 1050 Ti :D

Hectopat
Battlefield 1'i indirdim, oyunu 1080p düşük grafiklere çektim ancak oyun esnasında sadece 4-5 FPS alıyorum, biliyorum bir oyuncu laptopuna sahip değilim ancak bu kadar düşük değerler almam normal mi? Çözümü yok mudur?

Eki Görüntüle 1147561

• Cihaz modeli: Acer Aspire 5 A515 55G
  • İşlemci: Core i5 1035G1
  • RAM: Kingston 8 GB 2666MHz CL19
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX350 2 GB GDDR5
  • SSD: Kingston 512 GB

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    3,2 MB · Görüntüleme: 114
Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarladım yine bir şey fark etmedi. Neden böyle oluyor?

Eki Görüntüle 1148964
3.Güç Limitleri tarafından limitleniyor. 1 ve 2'yi ayarlasak da 3.yü ayarlayamayız. 3. Güç limitini ayarlayamayız veya kaldıramayız. Bazı sistemlerde böyle kullanışsız ayarlanıyor. Sizdeki durum da buna benziyor. :(

3.Güç Limitleri tarafından limitleniyor. 1 ve 2'yi ayarlasak da 3.yü ayarlayamayız. 3. Güç limitini ayarlayamayız veya kaldıramayız. Bazı sistemlerde böyle kullanışsız ayarlanıyor. Sizdeki durum da buna benziyor. :(
Bundan bir süre önce sıkıntısız bir şekilde oyun oynayabiliyordum hatta GTA V 1080P normal ayarlarda 60 70 FPS alıyordum, CS:GO'da 100 FPS'in üstüne çıkıyordum. Rainbow Six'de 1080p düşük ayarlarda 70 80 FPS alıyordum son zamanlarda böyle düşük değerler alıyorum. Oyunlar drop'tan geçilmez bir hal almaya başladı. Driver'lar ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi?

Bundan bir süre önce sıkıntısız bir şekilde oyun oynayabiliyordum hatta GTA V 1080P normal ayarlarda 60 70 FPS alıyordum, CS:GO'da 100 FPS'in üstüne çıkıyordum. Rainbow Six'de 1080p düşük ayarlarda 70 80 FPS alıyordum son zamanlarda böyle düşük değerler alıyorum. Oyunlar drop'tan geçilmez bir hal almaya başladı. Driver'lar ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi?
17W sorunu driver'lar ile ilgili olamaz.

Format atıp dilerseniz tekrar deneyin.

Ayarlarda grafik ayarları gelip oyunu yüksek performanslı ekran kartı ile çalıştırmayı dener misiniz? Şöyle gözükecek ama siz MX'i seçeceksiniz.
1629990205775.png

Birde, PL1 ve PL2'nin olduğu yerde üstte disable power limit var ya, onu da açıp bir dener misiniz? Yani disable edip.

Peki ekran kartı ile alakalı bir sıkıntı olabilir mi? Oyunda iken ekran kartının kullanım yüzdesi sürekli azalıp artıyor. Aynı şekilde ekran kartının frekans değerleri de çok hareketli bazen 350MHz'e düşüp bazen 1200'lere çıkıyor.
Kullanım yüzdesinin değişmesine sebep olan işlemci. İşlemci Watt kıstığı için arada ve diğer limit sebepleri yüzünden oluyor.

Ayarlarda grafik ayarları gelip oyunu yüksek performanslı ekran kartı ile çalıştırmayı dener misiniz? Şöyle gözükecek ama siz MX'i seçeceksiniz.
Eki Görüntüle 1149316
Birde, PL1 ve PL2'nin olduğu yerde üstte disable power limit var ya, onu da açıp bir dener misiniz? Yani disable edip.
Sorun devam etmekte.
Bir çözümü yok herhalde bu sorunun ancak 5000 TL verdiğim bir cihazda 5 FPS oyun oynamak da insanın zoruna gidiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı