10400F sistem vs. 3600 sistem

ASRock gibi anakart üreticileri böyle bir işe kalkışırsa olabilir. Intel eğer sonradan getirmeye karar verirlerse güzel olabilir ama ben sanmıyorum.

H410M'e değil lakin B460M'lere geleceğine kesin gözüyle bakıyorum ama belli olmaz.
Konuya dönecek olursak:
Soğutucusu varsa 3600 alınabilir ama yine de eğer render, yayın tarzı şeyler yapacaksa tavsiye ediyorum.

Sadece oyun diyorsan direkt i5 al 300TL cebinde kalsın.

Hocam 200TL gibi bir farkla R5 3600 tercih etseniz daha iyi olur. Hem ileride upgrade veya overclock yapabilirsiniz. Ben olsam 3600'lü sistemi alırdım.

H410M'e değil lakin B460M'lere geleceğine kesin gözüyle bakıyorum ama belli olmaz.
Konuya dönecek olursak:
Soğutucusu varsa 3600 alınabilir ama yine de eğer render, yayın tarzı şeyler yapacaksa tavsiye ediyorum.

Sadece oyun diyorsan direkt i5 al 300TL cebinde kalsın.

Yayın yapmayı düşünüyorum, önceki sistemimde RX 570 ve Ryzen 1600X vardı bu sistemle yapıyordum fakat takılmalar oluyordu. Bu yüzden de R5 3600 daha mantıklı diyorsanız. Onu alayım ben de.
Ama arkadaşın dediği gibi Intel geri vites atıp B460 için Rocket Lake desteğini getirirse Intel de düşünülebilir.

Tabii, ama bu benim için bir risk :/

Öyle. Riske girmeye gerek yok gibi, 300 TL farka değer. Ek olarak düşünürseniz 3600 MHz gibi değerlere OC edebilirsiniz.

Elimde olsa kesinlikle yükseltirim fakat bu sitede özelleştirme aktif değilmiş. 3000MHz ile aralarında büyük bir fark var mı?

Edit: Pardon OC edebilirsiniz demişsiniz. Ben yanlış anladım

Geri
Yukarı