1050 Ti dönüştürücü kullanınca ekranın gidip gelmesi

Rosselli

Kilopat
Yer
Avustralya/Melbourne
Daha fazla  
Meslek
Elektrikçi. Yakında olabilirse Ekonomist.
Arkadaşlar yaklaşık 9 senelik bir monitöre sahibim ve yeni bilgisayarım da bu monitörü kullanıyorum. Ekran kartı modelim 1050 Ti monitörüm de sadece VGA girişi olduğu için dönüştürücü ile görüntü alıyor fakat bir sıkıntım var.

Ekran bazen kapanıp açılıyor örnek vermek gerekirse 10 dakika 20 dakika veya 5 dakika gibi açık kalıyor sorunsuz bir şekilde çalışıyor sonra kapanıyor 1 saniye 2 saniye sonra tekrar geliyor veya 5 6 kere üst üste kapanıp düzeliyor 30 dakika boyunca normal çalışıyor. Gerçekten çok sinir bozucu bir olay yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Bilgisayar montajını pek bilmediğim için biraz kabaca davrandım. Anakartta veya ekran kartında bir problem olabilir mi bilmiyorum. Anakart modelim ASUS HM110-D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video bana ait değildir fakat sorun birebir aynıdır tek fark benim oyun harici normal internette gezinirken yada açılırken de gidip gelmesi ve bu yazıyı yazarken tamamen gitti şu an monitör mavi ışık yanıp kapanıyor.

Şunu da eklemek istiyorum ekran kartını takmadan önce VGA girişi ile onboard kartı kullanıyordum herhangi bir sorun yoktu. Ekran kartını takıp dönüştürücü kullanarak görüntü almaya başlayınca bu problem oldu şu anda ise onboard ekran kartından görüntü alamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktif adaptörlerde görüntüde yırtılma, çözünürlük sorunu, input lag değerinin yükselmesi ve görüntünün gidip gelmesi gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Ama kaliteli bir aktif adaptör alırsanız bu sorunları yaşamazsınız. Sandberg'in aktif adaptörünü öneririm. Alman malıdır ve chipseti kalitelidir. Dandik aktif adaptörlerdeki sıkıntıları bu adaptör ile yaşamazsınız.

Sandberg HDMI to VGA+Audio Converter Görüntü ve Ses Çevirici - 508-77 Bağlantı Cihazları ve Çeviriciler

Aktif adaptörlerde görüntüde yırtılma, çözünürlük sorunu, input lag değerinin yükselmesi ve görüntünün gidip gelmesi gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Ama kaliteli bir aktif adaptör alırsanız bu sorunları yaşamazsınız. Sandberg'in aktif adaptörünü öneririm. Alman malıdır ve chipseti kalitelidir. Dandik aktif adaptörlerdeki sıkıntıları bu adaptör ile yaşamazsınız.

Sandberg HDMI to VGA+Audio Converter Görüntü ve Ses Çevirici - 508-77 Bağlantı Cihazları ve Çeviriciler
Hocam şuan kullandığım dark marka kalitesiz birşey değil gibi ekran kartında bir sorun olabilir mi?

Hocam şuan kullandığım dark marka kalitesiz birşey değil gibi ekran kartında bir sorun olabilir mi?
Kullandığı aktif adatörün linkini atın. Grafik kartınızda sorun olacağını sanmıyorum. Görüntü gidip geldiği zaman görüntü sürücüsü çalışmayı durdurdu ve bu durumdan kurtuldu gibi hatalar alırdın. Aktif adaptör ile bu sorunu yaşayan bir çok insan var. Sorun çok yüksek ihtimalle aktif adaptörden.

Vatan'a gittim arkadaşlar orda ki bilgisayar uzmanı kendi monitörüne taktı herhangi bir sorun çıkmadı.Benim 9 senelik monitör den kaynaklanıyor demekki yeni monitör almalıyım.

Vatan'a gittim arkadaşlar orda ki bilgisayar uzmanı kendi monitörüne taktı herhangi bir sorun çıkmadı.Benim 9 senelik monitör den kaynaklanıyor demekki yeni monitör almalıyım.
Aktif adaptörü denediniz mi? Yazdıklarımı okumuyorsunuz herhalde? Bu sorunların çoğu kalitesiz aktif adaptörden kaynaklanıyor. Aktif adaptörü mutlaka test etmelisiniz. Ki zaten yüksek ihtimalle sorun aktif adaptörde çıkacak. Aldığınız adpatörü başka sistemde test edin. Yine aynı sorun olursa aktif adaptörü iade edip önerdiğim aktif adaptörü alın.

Arkadaşlar sorun monitörün çok eski olmasından kaynaklanıyormuş ki 1050Tİ ekran kartını kaldıracak kadar performansı yokmuş 400 tl ye 21.5 ViewSonic monitör alarak sorunu çözdüm zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Monitör alarak kökten çözmeniz en iyisi olmuş.

Bu yalanı size kim söyledi?
Kimse söylemedi ben kendim test ettim önce televizyona bağladım kasamı herhangi bir sorun çıkarmadı + gidip sizin ve vatanda ki elemanın önerdiği kablodan aldım 2 ayrı kabloyla denedim kısacası hala kapanıp açılmaya devam etti.Fakat bunlar beni kesmedi vatanda ki çalışana rica ettim orada ki monitörlerden birine bağladım aynı kablo ile orada da sorun çıkarmadı.Kimsenin lafıyla hareket etmedim kısacası kendim test ettim.

Ayrıca iyi ki yenisini almışım harbiden külüstür kalmış o monitör 21.5 ekran 1080p çok güzel geliyor şuan bu tecrübeyi tatsaydım en baştan zaten hiç o monitöre bulaşmazdım direk bu monitörü alırdım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı