1050 Ti Ekran Kartı 5000 TL olmuş

sonerylmaz93

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bugün Instagram'da takılırken gördüm ve şok oldum. GTX 1050 Ti kartları 5000 bin küsur TL olmuş. Bir zamanların milli ekran kartının bu kadar pahalı olmasını nasıl nitelendirmek istersiniz?

Arkadaşlar, bugün Instagram'da takılırken gördüm ve şok oldum. GTX 1050 Ti kartları 5000 bin küsur TL olmuş. Bir zamanların milli ekran kartının bu kadar pahalı olmasını nasıl nitelendirmek istersiniz?

Şok olası bir durum değil. Umarım en iyi ihtimalle bu kış ayında fiyatlar düzelir.

1050 Ti nerede 5000TL ve nasıl şok olası bir durum değil?

Normal fiyatı 1000 TL olan bir kartın, stoğunun tükenmesi sebebiyle oluşan bir durum. Şuan piyasada genellikle 2500 TL'ye satılan bir ekran kartı. Şimdi şöyle başlayayım. Yaklaşık 1 yıl önce bilgisayar almıştım. O zamanlar ekran kartı fiyatları olarak GTX 1050 Tİ 950 TL - 1000 TL arası bulunabiliyordu. O zamanlar ucuza satan sitelerin birinden bilgisayar satın aldım. İçindeki parçalardan ekran kartı GTX 1650 Super'di ve o zamanlar GTX 1650 Super'i ise en fazla 1600 TL'ye satıldığını hatırlıyorum. Çıkardığım sonuç şu ki bir şey alınmadan önce ne kadar beklenirse o kadar zarar.

Üretim arttıkça fiyatlar düşecektir sakin.

Fiyatların mining ile daha alakası yok daha önce de patlama olmuştu ancak ekran kartı üreticileri talebe yetişebiliyorlardı. Korona yüzünden üretim yok + üretim ve taşıma maaliyeti de arttı. Üretim artınca yine fiyatlar bir tık yüksek olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı