1050 Ti fan kontrolü için uygulama önerisi

Ekmek Reis

Hectopat
Daha fazla  
1050 Ti kartımın fan hızını kontrol edemiyorum, kart kendini 75 derecenin üstünde kapatıyor. (PSU 280W). Sıcaklıktan dolayı kendini kapattığını düşünüyorum. Fan kontrol yazılımı atabilecek var mı?

Fanlar çalışıyor mu?

Çalışıyor. Karta tekrardan macun bakımı yaptım GTA 5 Ultra ayarlarda 20 dk sonunda 69 derece oldu. Sıcaklıkların normal olmadığını düşünüyorum 75 derece gibi sistem donuyor 1 dk sonra ekran gidiyor.(sürücü sorunu olabilir.(sanmıyorum)kart fırınlama işlemi geçirdi. )

Kasada başka fan yok kasa kapalı bir yerde onun etkisi olabilir mi? 74 derece oldu bile. Fan kablosu yeteri kadar uzun değil. Kasanın kapağını açsam etki eder mi?

Son düzenleme:
Çalışıyor. Karta tekrardan macun bakımı yaptım GTA 5 Ultra ayarlarda 20 dk sonunda 69 derece oldu. Sıcaklıkların normal olmadığını düşünüyorum 75 derece gibi sistem donuyor 1 dk sonra ekran gidiyor.(sürücü sorunu olabilir.(sanmıyorum)kart fırınlama işlemi geçirdi. )

Kasada başka fan yok kasa kapalı bir yerde onun etkisi olabilir mi? 74 derece oldu bile. Fan kablosu yeteri kadar uzun değil. Kasanın kapağını açsam etki eder mi?

75 derece sorun teşkil etmiyor. Hangi model bu arada?
Kapağını aç, oldukça etki eder. Kasada başka fan yok derken? Önde 3 adet, arkada 1 adet egzoz fanı olması gerekir.
Ek olarak GeForce Experience ile fanın kaç derecede çalışacağını ayarlayabiliyorsun. Alt+Z kısayolunu kullan ve sağ üstte performans sekmesine gel, solda ayarlar gözüküyor.

Modeli elsa 1050 Ti soğutması GTX 1650 Ti'den alınmış kasada fana takabileceğim yer yok kasa eski bir Lenovo kasa arkasında sadece 1 fan var onunda kablosu yetmediğine bağlı değil. GeForce Experience üzerinden ayarlamayı başaramadım hocam.

Ekran görüntüsü 2023-01-30 220550.png

O zaman kasanın kapağını açıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı