1050 Ti Fanlarından Biri Çok Hızlı Dönüyor

Amonyumnitrat

Centipat
  • B350M-K
  • Ryzen 2200G
  • XPG 8 GB 3000MHZ
  • ASUS Cerberus 1050 Ti

Ekran kartımın fanlarından bir tanesi bazı zamanlarda 4000 RPM civarlarında dönüyor, sebebini bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
Ekran kartımı garantiye yolladım ama sorun yok dediler.
Bu da sorunumun video linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı kart elimde mevcut çok extra overclok işine girilcek bir kart değil yapılsa bile 4000 rpm hızında dönmez dönse bile iki fanla birlikte beslerdi servisin bir problem yok demiş olması tuhaf olmuş.Kronik bir sıkıntı var gibi çünkü altta gpu sıcaklığını 30 derece yazdığını gördüm eğer yanlış değilse, ben oyun yük altındayken bile fan hızı %45 oranını geçmez.Bu Ekran kartının arasındaki fan gücünü veren kabloyu bir kontrol edermisiniz çıkarıp geri takabilirmisiniz hocam ?

Aynı kart elimde mevcut çok extra overclok işine girilcek bir kart değil yapılsa bile 4000 rpm hızında dönmez dönse bile iki fanla birlikte beslerdi servisin bir problem yok demiş olması tuhaf olmuş.Kronik bir sıkıntı var gibi çünkü altta gpu sıcaklığını 30 derece yazdığını gördüm eğer yanlış değilse, ben oyun yük altındayken bile fan hızı %45 oranını geçmez.Bu Ekran kartının arasındaki fan gücünü veren kabloyu bir kontrol edermisiniz çıkarıp geri takabilirmisiniz hocam ?
fan gücünü veren kablo yerine takılı:(
gerçekten ben de anlamadım acaba sorun power supply de olabilir mi ya da hava akışından kaynaklı olabilir mi?

• B350M-K
  • Ryzen 2200G
  • XPG 8 GB 3000MHZ
  • ASUS Cerberus 1050 Ti

Ekran kartımın fanlarından bir tanesi bazı zamanlarda 4000 RPM civarlarında dönüyor, sebebini bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
Ekran kartımı garantiye yolladım ama sorun yok dediler.
Bu da sorunumun video linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sağdaki fan Mesneviden ders almış, sorun çözüldü, konu kilit.

Takılı olduğunu videoda gördüm fakat kontrol amaçlı tekrar çıkarıp güzelce yerine tekrar otutturup denermisiniz hocam.Kartın soğutma anlamında kafasının bulanmasına sebep olan kronik bir sorun var çünkü.
düzelmedi
Sağdaki fan Mesneviden ders almış, sorun çözüldü, konu kilit.
haha baya komik
Beklemedeyim hocam Asus Gpu Tweak 2 programından başka bir program kullanmıyorsunuz demi bilgisayarınızda.
şuan o bile yüklü değil yeni format attım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı