1050 Ti görüntü vermiyor

Hamza Cingisiz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Elimde bulunan 1050 Ti ekran kartını sistemden başka bir kart takmak için sökmüştüm, PCI-e çıkışına giden iki adet (İsmini bilmediğim.) C579 ve C578 kodlu parçalar yanlışlıkla lehimden çıktı ve kayboldu. Şu an görüntü alamıyorum bunun sebebi bu ikisi midir yoksa kartımda başka bir arıza mı var? Yardımcı olabilecek arkadaşları yoruma bekliyorum. Eğer başka bir 1050 Ti PCB'sinin üstünden aynı parçaları söküp lehim yapabilirsek çalışır mı, bundan dolayı mı görüntü vermez sorularım bunlar? İyi akşamlar.

(Bu arada kartın üzerindeki beyazlıklar birkaç yıl önce dökülen termal macun, PCB'de zarar yok.)

Sistem.jpg
Kart.jpg
Kart.jpg
Kart.jpg

Hatanın sebebi bunlar olabilir aynısından lehimlesen çalışır.
Teşekkür ederim hocam. Bir arkadaşta arızalı aynı karttan var ondan söküp deneyeceğiz, çünkü büyük ihtimal bunlar, parçalar direk PCIe yollarına gidiyor, sistem başlangıç almıyor görüntü vermiyor, söktüğümde sorun yoktu, kartta bir kısa devre, besleme hatası yok gibi duruyor bu küçük parçaları denemem lazım. Sağ olun.

Arkadaşlar merhabalar. Elimde bulunan 1050 Ti ekran kartını sistemden başka bir kart takmak için sökmüştüm, PCI-e çıkışına giden iki adet (İsmini bilmediğim.) C579 ve C578 kodlu parçalar yanlışlıkla lehimden çıktı ve kayboldu. Şu an görüntü alamıyorum bunun sebebi bu ikisi midir yoksa kartımda başka bir arıza mı var? Yardımcı olabilecek arkadaşları yoruma bekliyorum. Eğer başka bir 1050 Ti PCB'sinin üstünden aynı parçaları söküp lehim yapabilirsek çalışır mı, bundan dolayı mı görüntü vermez sorularım bunlar? İyi akşamlar.

(Bu arada kartın üzerindeki beyazlıklar birkaç yıl önce dökülen termal macun, PCB'de zarar yok.)

Eki Görüntüle 1002250Eki Görüntüle 1002251Eki Görüntüle 1002252Eki Görüntüle 1002254
Hocam yanlış anlamayın ama sormak istiyorum. Gerçekten lehimden yanlışlıkla mı çıktı?

Hocam yanlış anlamayın ama sormak istiyorum. Gerçekten lehimden yanlışlıkla mı çıktı?
Kartı masaya koydum birden elimin ayarıyla fırladı :)
Bu arada fikrin nedir sence bundan dolayı görüntü vermeme olur mu? yoksa başka bir arıza mı var? Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı