EVGA GTX 1050 Ti görüntü vermiyor

Latto

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 1 ay önce Letgo'dan arızalı olduğunu kabul ederek bu ekran kartını aldım. Adam görüntü veriyor ama ekran gidiyor demişti ve adamın dediği doğru çıktı. PC'yi açıyorum (bazen açılmıyor görüntü gidiyordu hemen) FurMark falan yapıyordum 60, 69 dereceyi gördüğü zaman ekran kartı görüntüyü kesiyordu. Ben de üstünde bayağı düşündüm ve tamir ettirme kararı aldım ancak bana 650 TL fiyat çektiler. Bende de o kadar para olmadığı için vazgeçtim.

Tamirci bana soğuk lehim olabileceği yönünde bir şeyler söyledi zaten çipinde bir sorun yok gibiydi sürücüleri kurduktan sonra PC açiliyordu ama dediğim gibi bir zaman sonra görüntüyü kesiyordu. Ben de ekran kartını sökerek saç kurutma makinesiyle biraz ısıttım 3 dk falan daha sonra taktım hiç görüntü vermedi. Bayağı bir zaman sonra ben bunu fırınlamaya karar verdim ve gözden çıkartarak fırınladım şimdi hiç görüntü alamıyorum fanlar çalışıyor ama görüntü gelmiyor bir türlü. Termal macun yenilemesi de yaptım ama gelmiyor nedeni ne olabilir? Sizce çöp mü oldu kart?
Kimsenin bu konu hakkında bi fikri yok mu? Ayrıca arkasında küçük küçük olan bir kaç lehim vardı sallanıyordu o kopmuş şimdi ve kopuk bir tane daha lehim gördüm baya küçük ama etki edeceğini sanmıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı