1050 Ti GPU direkt takınca çalışmalı mı?

Kart tam temas etmezse PCI yuvasını veya kartın kendisini yakmış olabilir. Kartı başka bir PC'de deneyin öncelikle.
Birazdan bir bilgisayarcıya gidip denemek için rica da bulunacağım, şuanda 3. defa denedim kontrollu şekilde ekran kartı fanı çalıştı 5-10 saniye kadar her şey normaldi, sonradan bir anda gitti. Kartı çıkartıp tekrar güç vermeyi denedim fakat güç gelmedi, PSU düğmesini kapatıp 10-20 saniye güç tuşuna bastım öyle açıldı bilgisayar.

Birazdan bir bilgisayarcıya gidip denemek için rica da bulunacağım, şuanda 3. defa denedim kontrollu şekilde ekran kartı fanı çalıştı 5-10 saniye kadar her şey normaldi, sonradan bir anda gitti. Kartı çıkartıp tekrar güç vermeyi denedim fakat güç gelmedi, PSU düğmesini kapatıp 10-20 saniye güç tuşuna bastım öyle açıldı bilgisayar.
Bir akım sorunu var gibi. Alakasız belki ama BIOS pilini çıkarıp takabilirsiniz, kendini korumaya almış olabilir. En iyi çözüm ise kartı başka bir sistemde test etmek, ayrıca kendi sisteminizde de başka kart denemek. Çünkü PCI slotu zarar görmüş olabilir.

Geri
Yukarı